Noc bibliotek 2022. Co przygotowała Sądecka Biblioteka Publiczna?

2022-09-30 7:32
ksiązki w bibliotece
Autor: Michał Rejduch Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na Noc bibliotek

Już w sobotę, 1 października odbędzie się Noc Bibliotek, do której dołączyła także Sądecka Biblioteka Publiczna. Rożne atrakcje będą czekać na odwiedzających przez całą sobotę w oddziale głównym. Będzie można wejść tam, gdzie zazwyczaj wchodzą tylko pracownicy.

Koncert, spotkanie autorskie i recytacja poezji

Akcja jest organizowana już po raz ósmy i ma promować czytelnictwo i wypożyczanie książek z biblioteki. Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza już od godziny 9. W ramach akcji będzie można między innymi zwiedzić biblioteczne magazyny. W planie jest również spotkanie z autorką książek Izabelą Skrzypiec-Dagnan, która będzie promować swoją najnowszą książkę „Długie beskidzkie noce”.

Wystawa pająków i skorpionów w Nowym Sączu

Zapraszamy do biblioteki głównej przy ul. Franciszkańskiej. Będziemy mieć specjalnie przygotowane na ten dzień nowości wydawnicze. W czytelni zaplanowano spotkanie z członkami klubów literackich, którzy będą czytać poezję. Na zakończenie odbędzie się koncert zespołu Dookoła – mówi Dorota Wcześny z biblioteki.

Sonda
A ty co robisz ze starymi książkami?

Biblioteka ogłasza abolicję

Noc bibliotek to także okazja dla tych, którzy zapomnieli w terminie oddać książkę do biblioteki. W ramach akcji biblioteka ogłasza abolicję i takie książki można zwrócić do biblioteki bez płacenia kary za przetrzymanie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE