Nie zastanawiał się ani przez chwilę. Skoczył i uratował człowieka, który wpadł do wody

2021-10-01 17:42
Skoczył do wody i uratował mężczyznę.  Policja mówi Dziękuję
Autor: KMP Nowy Sącz Skoczył do wody i uratował mężczyznę. Policja mówi "Dziękuję"

Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu oraz Wójt Gminy Korzenna podziękowali mężczyźnie, który bez wahania ruszył na pomoc 43-latkowi, który wpadł do potoku Naściszówka. Dzięki szybkiej reakcji poszkodowanego udało się uratować.

Wszystko wydarzyło się 17 września, kilkanaście minut po godzinie 18. Wówczas pan Jarosław Pawłowski, mieszkaniec gminy Korzenna przejeżdżając ulicą Barską w Nowym Sączu, zauważył, że przechodzień, który szedł chwiejnym krokiem, nagle zniknął w zaroślach. Okazało się, że 43-latek wpadł do pobliskiego potoku. Kierowca natychmiast zatrzymał samochód i ruszył mu na pomoc, a także wezwał na miejsce policjantów. Mężczyznę udało się uratować.

Podczas sesji Rady Gminy Korzenna wójt Leszek Skowron w obecności radnych podziękował bohaterskiemu mieszkańcowi gminy. Natomiast Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu Krzysztof Dymura wręczył Jarosławowi Pawłowskiemu list gratulacyjny i podziękował za jego postawę.

Dzięki Pana natychmiastowej reakcji nie doszło do tragedii, której skutkiem mogła być śmierć człowieka. Mam wielką nadzieję, że Pana bohaterstwo, będzie wzorem dla innych osób, które w podobnej sytuacji, postąpią tak samo odważnie, jak Pan – mówi Krzysztof Dymura.

Szef sądeckich policjantów podziękował także interweniującym wówczas funkcjonariuszom, starszej posterunkowej Justynie Wojtas oraz starszemu posterunkowemu Danielowi Kulpie, za ich zaangażowanie i profesjonalne działanie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE