Nastolatek odpowie za kradzież na złomowisku, a jego wspólnicy za paserstwo!

2022-05-13 9:29
Nastoletni złodziej złomu w rękach policji
Autor: KMP Nowy Sącz Nastoletni złodziej złomu w rękach policji

Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali 15-latka, który okradł jeden z punktów skupu złomu w Nowym Sączu. W ręce funkcjonariuszy wpadli także dwaj inni mężczyźni, którzy próbowali sprzedać skradzione przedmiot

Zgłoszenie o kradzieży sądeccy policjanci dostali z jednego z punktów skupu złomu w Nowym Sączu. Złodziej wyniósł elementy z mosiądzu oraz stare uszkodzone telefony komórkowe. Straty oszacowano na 2 tysiące złotych.

Policjantom szybko udało się namierzyć sprawcę. Był nim 15-latek, przy którym znaleźli skradzione telefony. Dodatkowo na jaw wyszło, że nieletni jest poszukiwany na podstawie decyzji sądu, ponieważ uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego na Podkarpaciu, w którym przebywał.

Chłopak, nie posiadając dowodu tożsamości, nie mógł sam sprzedać skradzionego złomu, dlatego poprosił o pomoc 20 i 39-latka. Jego wspólnicy wpadli w ręce policjantów, po tym jak przynieśli skradziony złom do… innego punktu tej samej firmy - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Sądeczanie zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy, gdzie usłyszeli zarzut paserstwa umyślnego, za co grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

QUIZ. Sobotnia ortografia. Tak trudno w naszym quizie jeszcze nie było. Wynik 12/15 tylko dla orłów!

Pytanie 1 z 15
Wskaż poprawną odpowiedź

Z kolei 15-latek został przekazany pracownikom młodzieżowego ośrodka wychowawczego, a o konsekwencjach, jakie poniesie, zdecyduje sąd.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE