Policjanci ze Starego Sączu zatrzymali 21-latka,  który zaatakował i okradł kierowcę autobusu.

i

Autor: KMP Nowy Sącz Policjanci ze Starego Sączu zatrzymali 21-latka, który zaatakował i okradł kierowcę autobusu.

Nawet 12 lat może spędzić za kratkami

Napadł na kierowcę autobusu. Teraz ma poważne problemy

2023-03-23 15:42

Policjanci ze Starego Sączu zatrzymali 21-latka, który jest podejrzewany o rozbój. Mężczyzna zaatakował i okradł kierowcę autobusu.

Wszystko działo się kilka dni temu późnym wieczorem. Dyżurny komisariatu policji w Starym Sączu dostał zgłoszenie, że na jednym z przystanków w Barcicach zaatakowano i okradziono kierowcę autobusu komunikacji zastępczej.

Zdenerwowany kierujący powiadomił policjantów, że gdy zatrzymał pojazd na przystanku, podszedł do niego ostatni pasażer. Mężczyzna nagle rozpylił gaz pieprzowy i ukradł telefon komórkowy z uchwytu przymocowanego do szyby, po czym szybko wysiadł z autobusu i uciekł w nieznanym kierunku - mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili dokładny przebieg zdarzenia, rysopis sprawcy i ruszyli w teren. Równolegle nad wytypowaniem sprawcy pracowali starosądeccy kryminalni, którzy przeanalizowali wiele informacji.

Dzięki podjętym działaniom już kilka godzin po zdarzeniu policjanci ustalili mężczyznę podejrzewanego o ten czyn. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gminy Stary Sącz. Następnego dnia podejrzewany był już w rękach policjantów - został zatrzymany w miejscu zamieszkania - dodaje Justyna Basiaga

QUIZ: Jak dobrze znasz polskie punkowe przeboje?

Pytanie 1 z 12
1. Śruba z piosenki Big Cyca "Tu nie będzie rewolucji" w pewnym momencie zgolił irokeza i zatrudnił się jako...

Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju w warunkach recydywy. Sąd zdecydował, że zatrzymany trafi do aresztu na 2 miesiące, gdzie poczeka na wyrok. Grozi mu do 12 lat więzienia. Wyrok może być jednak wyższy, bo był już karany za podobne przestępstwo.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE