Na Sądecczyźnie ruszają sztuczne lodowiska. Zobacz, gdzie już można wybrać się na łyżwy

2022-11-28 17:52
Na Sądecczyźnie ruszają sztuczne lodowiska.
Autor: UG Chełmiec Na Sądecczyźnie ruszają sztuczne lodowiska.

Fani jazdy na łyżwach już mogą się cieszyć. W naszym regionie ruszają pierwsze sztuczne lodowiska. Takie ślizgawki już działają w Muszynie i Chełmcu. Za kilka dni dołączy też Nowy Sącz.

Na mapie naszego regionu przybywa miejsc, gdzie można uprawiać zimowe sporty. To już nie tylko stoki narciarskie, ale też sztuczne lodowiska.

Na łyżwy można wybrać się między innymi do Chełmca koło Nowego Sącza. Tam sztuczna ślizgawka ruszyła w minioną sobotę. Lodowisko jest zadaszone i oświetlone, a na łyżwiarzy czeka prawie 700 metrów kwadratowych lodowatej tafli.

Na lodowisku w Chełmcu chętnych do jazdy nie brakuje

Na sztuczne lodowisko będzie można się też wybrać do Nowego Sącza. Tu sztuczna ślizgawka będzie urządzona przy ulicy Nadbrzeżnej. Miejsce mieszkańcom miasta jest doskonale znane, bo to hala gdzie wiosną i latem działa boisko sportowe.

Lodowisko w Nowym Sączu ma ruszyć 2 grudnia. Pierwsze ślizgi planujemy w tym dniu od godziny 17:00 - mówi Marcin Rojna szef MOSIR Nowy Sącz

Płyta lodowiska będzie mieć 20 metrów szerokości i 48 metrów długości. Na miejscu będzie działać przebieralnia, wypożyczalnia łyżew, toalety oraz serwis techniczny.

QUIZ: Dariusz Szpakowski kończy karierę. Ile o nim wiesz?

Pytanie 1 z 13
Który mundial jako pierwszy skomentował Dariusz Szpakowski?

Sztuczne lodowisko ma też Muszyna Zdrój. W tym mieście taką ślizgawkę znajdziemy w dzielnicy Zapopradzie. Lodowisko jest zadaszone i oświetlone, a sama lodowa tafla ma rozmiary 20 x 40 metrów.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE