Od 1 lipca MPK zmienia rozkład jazdy na wakacyjny

i

Autor: Darek Ryś Od 1 lipca MPK zmienia rozkład jazdy na wakacyjny

MPK zmienia rozkład jazdy. Mniej kursów na wakacje!

2022-06-30 16:12

Wakacyjny rozkład jazdy wprowadza MPK Nowy Sącz. Nowa siatka połączeń będzie obowiązywać od 1 lipca. Zmiany nie są duże, bo dotyczą głównie linii 7 i 23, które będą kursować rzadziej.

Linie 7 i 23 w miesiącach szkolnych jeżdżą co 10 minut, a w wakacje co 15 minut. Na dwa letnie miesiące z rozkładu jazdy znikają też kursy, które są oznaczone literą „w”.

Dobra wiadomość jest też taka, że w czasie wakacji łatwiej dojedziemy z Nowego Sącza w okolice stawów rekreacyjnych w Starym Sączu. To dzięki wydłużeniu linii numer 24, która teraz dojeżdża właśnie w okolice tego popularnego kąpieliska.

Mówi Jerzy Leszczyński prezes MPK w Nowym Sączu

MPK Nowy Sącza takie korekty wprowadza co roku na wakacje, bo latem mniej osób korzysta z miejskich autobusów. Nie ma też uczniów, którzy dojeżdżają do szkół.

QUIZ - Sprawdź, czy jesteś dobrym kierowcą. Najlepsi zdobędą komplet punktów!

Pytanie 1 z 15
W terenie zabudowanym, od godz. 23:00 do 5:00 można poruszać się z prędkością...

To nie jedyna zmiany w siatce połączeń sądeckiego MPK, bo od 1 lipca część kursów wróci na ulice Nawojowską. Chodzi o linie 6, 7, 42, które pojadą swoimi stałymi trasami. Natomiast dla linii 1, 2, 3, 26, 37 oraz linii 4, 12 i 13 zmieni się trasa objazdu ulicy Nawojowskiej.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej przedsiębiorstwa oraz rozkładach jazdy.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE