Mniej drogowych remontów w Nowym Sączu. Czy korki też będą mniejsze?

2022-05-16 15:53
Koniec prac na skrzyżowaniu Lwowska,  Prażmowskiego,  Nowochruślicka
Autor: Darek Ryś Koniec prac na skrzyżowaniu Lwowska, Prażmowskiego, Nowochruślicka

To są dobre wiadomości dla kierowców z Nowego Sącza. Jest mniej utrudnień na ulicach. Właśnie zakończyły się remonty w kilku miejsca w mieście. Dzięki temu korki mają być mniejsze.

Bez większych przeszkód można już przejeżdżać ulicą Starowiejską w dzielnicy Hellena, gdzie zakończył się pierwszy etap prac remontowych. Między innymi odnowiono tam nawierzchnię asfaltową, zbudowano nowe miejsca parkingowe przy Cmentarzu Komunalnym, chodnik dla pieszych i rowerzystów, wykonano też odwodnienie oraz nowoczesne oświetlenie.

Wygodniej przejeżdża się też przez skrzyżowanie ulicy Lwowskiej Nowochruślickiej i Prażmowskiego, gdzie także zakończyły się już główne prace remontowe. Odnowiono asfaltową nawierzchnię na skrzyżowaniu, chodniki, a także oświetlenie. Drogowcy muszą jeszcze wykonać oznakowanie poziome oraz zakończyć prace przy chodnikach.

Posłuchaj jak remont skrzyżowania oceniają mieszkańcy Nowego Sącza

Dużo dzieje się też na rondzie przy szpitalu. Tam drogowcy wylali już pierwsze warstwy asfaltu. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to przebudowa tego miejsca zakończy się za miesiąc.

QUIZ. Na te pytania można odpowiedzieć tylko TAK lub NIE. Komplet punktów zdobywają nieliczni

Pytanie 1 z 15
Czy Słońce kręci się wokół Ziemi?

Jeszcze w tym roku miasto planuje rozpoczęcie prac na kolejnych ulicach w mieście. Między innymi będzie to przebudowa ulicy Jana Pawła II oraz budowa dwóch rond na Alejach Piłsudskiego. Nadal rozkopana będzie też ulica Nawojowska. Tam prace zakończą się dopiero w przyszłym roku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE