ręce pomoc

i

Autor: www.pixabay.com

Młodzi mają głos. Sami mogą zdecydować co zmienić w swoim otoczeniu

2021-11-30 7:50

Ruszyła pierwsza edycja Młodzieżowego Budżetu Partycypacyjnego. Jest on organizowany na wzór popularnego w Nowym Sączu Budżetu Obywatelskiego. W tym przypadku młodzi sądeczanie mogą zdecydować co zmienić w swojej szkole. Poznajcie szczegóły!

„Zbudujmy szkołę marzeń” w Nowym Sączu

Z inicjatywą utworzenia takiego programu wyszła Młodzieżowa Rada Miasta. Jest to propozycja dla uczniów szkól średnich z Nowego Sącza, którzy mają ciekawe pomysły dla swojej szkoły. Każdy z samorządów szkolnych, po konsultacji z uczniami może przesłać projekt. Ważne, żeby zgłosić je Młodzieżowej Radzie Miasta do połowy grudnia.

Pierwsza taksówka dla zwierząt w Warszawie

Naszym przewodnim hasłem budżetu jest „Zbudujmy szkołę marzeń”. Chodzi o to, że w szkołach czasem niektórych rzeczy brakuje uczniom. Mogą to być na przykład strefy relaksu. My możemy im pomóc zrealizować takie pomysły. Konkretna kwota budżetu nie jest określona. Bardziej skupiamy się na pomysłach. Te najciekawsze przekażemy do wydziału edukacji, potem wydział do prezydenta miasta i ten zdecyduje, na co przekazać pieniądze – wyjaśnia Szymon Belski, wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Nowego Sącza.

Sonda
Czy młodzieżowy budżet partycypacyjny to dobry pomysł?

Przed samorządami szkolnymi teraz sporo pracy

Samorządy szkolne powinny zabrać się teraz do pracy, bo na zgłoszenie projektów zostały dwa tygodnie. Każdy projekt powinien posiadać kosztorys inwestycji, szczegółowy opis i prezentację graficzną. Po 15 grudnia pomysły oceni specjalnie powołana komisja konkursowa. Pod uwagę będą brane inwencja i pomysłowość uczniów, szczegóły kosztorysu, to czy projekt jest realny do zrealizowania. Tu warto dodać, że to pierwsza taka edycja Młodzieżowego Budżetu Partycypacyjnego w Nowym Sączu. Jeżeli pomysł się sprawdzi, będą kolejne.