O Marszu Sybiraków powinformowano na konferencji prasowej

i

Autor: Michał Rejduch O "Marszu Sybiraków" powinformowano na konferencji prasowej

Marsz Sybiraków przejdzie ulicami Nowego Sącza

2022-04-11 10:00

Po trzech latach przerwy do organizacji takiego pochodu wraca Zespół Szkół numer 2 z Nowego Sącza, który nosi właśnie imię Sybiraków. Marsz odbędzie się we wtorek, 12 kwietnia.

W marszu weźmie udział ponad tysiąc osób

Będzie to nie tylko święto szkoły, ale przede wszystkim okazja do przypomnienia tragicznej historii. Marsz Sybiraków przejdzie przez Nowy Sącz. Zaplanowano go na wtorek, 12 kwietnia. Wezmą w nim udział wszyscy uczniowie szkoły, ale również Sybiracy, którzy mieszkają w Nowym Sączu.

Ogromna palma wielkanocna stanęła na Rynku w Nowym Sączu

Dwa lata nie organizowaliśmy marszu ze względu na pandemię, trzy lata temu też go ni było z powodu strajku nauczycieli. Cieszymy się, że w tym roku uda się go zrobić. Będą z nami w tym dniu Sybiracy, z czego się bardzo cieszymy. W marszu weźmie udział około 1000 osób – to uczniowie naszej szkoły i nauczyciele. Zapraszamy również wszystkich mieszkańców Nowego Sącza — mówi Sławomir Szczerkowski, dyrektor Zespołu Szkół numer 2 w Nowym Sączu.

Sonda
Czy podoba Ci się ratusz w Nowym Sączu?

Marsz przejdzie ulicami Nowego Sącza

Marsz wyruszy o godzinie 10 z placu przy kościele Matki Boskiej Niepokalanej przy ul. Królowej Jadwigi, przejdzie na cmentarz komunalny pod pomnik Sybiraków. Tam odbędą się dalsze uroczystości. W tym roku Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków w tym roku obchodzi dwudziestolecie powstania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE