Małopolska Noc Naukowców 2022. Co przygotowały uczelnie z Nowego Sącz?

2022-09-29 13:17
laboratorium chemiczne
Autor: www.pixabay.com

Będą przeróżne pokazy, doświadczenia i dużo fajnej zabawy. Już w piątek, 30 września w całej Małopolsce odbędzie się Noc Naukowców. Do imprezy włączyły się również dwie sądeckie uczelnie wyższe – WSB i PWSZ. Co na nas tam czeka? Program jest bogaty.

Nauka będzie dosłownie na wyciągnięcie ręki

W piątek, 30 września w całej Małopolsce odbędzie się Noc Naukowców. Akcja organizowana jest już po raz 16 i biorą w niej udział uczelnie wyższe, które otwierają swoje laboratoria dla odwiedzających. Po raz pierwszy do akcji włączy się nowosądecka WSB, która zaprasza na swój kampus przy ul. Zielonej.

Wystawa pająków i skorpionów w Nowym Sączu

Planujemy na pewno poznawanie właściwości gazu CO2. Będziemy wytwarzać ten gaz. Do tego nie zabraknie różnych szalonych eksperymentów fizycznych, na przykład będziemy konstruować bombę termobaryczną, wytwarzać prąd elektryczny z ciepła ciała i wiele więcej. Każdy na pewno znajdzie os dla siebie – zaprasza Sebastian Łatka, jeden z organizatorów Nocy Naukowców w Wyższej Szkole Biznesu.

Sonda
Czy podoba Ci się ratusz w Nowym Sączu?

Co czeka w nowosądeckiej PWSZ?

Do akcji od wielu lat włącza się również Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Wszystkich chętnych uczelnia zaprasza na kampus przy ul. Kościuszki. W tym roku prelekcje i wykłady mają się koncertować wokół zmian klimatycznych, ochrony środowiska i zdrowia.

Wstęp jest darmowy, przyjść może każdy. Przygotowaliśmy warsztaty, gry, prezentacje – mówi Anna Polek z PWSZ.

W programie Nowy Naukowców w PWSZ znalazły się między innymi warsztaty nordic walking, ćwiczenia ruchowe w basenie, wykłady dotyczące zmian klimatycznych, pokazy druku 3D czy inteligentnych rozwiązań dla domu. Program Małopolskiej Nocy Naukowców znajdziecie TUTAJ

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE