Literacki Pociąg przejechał trasę z Nowego Sącza do Piwnicznej

i

Autor: Darek Ryś Literacki Pociąg przejechał trasę z Nowego Sącza do Piwnicznej

Literacki Pociąg przejechał trasę Nowy Sącz – Piwniczna. Pasażerów nie brakowało!

2022-05-14 14:00

Takich tłumów na dworcu kolejowym w Nowym Sączu dawno nie było. Mieszkańcy miasta i regionu bardzo chętnie skorzystali z sobotniej atrakcji, jaką był Pociąg Literacki. Skład przejechał trasę Nowy Sącz – Piwniczna Zdrój.

Spotkanie z muzyką i książką zaczęło się w sobotni poranek od gier i zabaw dla dzieci, które zorganizowano w holu głównym sądeckiego dworca PKP. Natomiast sam Literacki Pociąg na peronie pojawił się punktualnie o godzinie 10:28. Ci, którzy wsiedli na pokład na pewno się nie nudzili, bo atrakcji było bardzo dużo. Zarówno dla starszych, jak i młodszych.

W pociągu czekał między innymi koncert Tomasza Szołdrowskiego, można też było posłuchać wierszy, a także wymieniać się książkami. Nie zabrakło też literacko-plastycznych zabaw i animacji  dla najmłodszych pasażerów.

Posłuchaj pasażerów pociągu literackiego oraz dyrektora SBP Marka Rylewicza

Przejazd Literackim Pociągiem to jednak nie jedyna atrakcja na jaką mogli liczyć podróżni, bo w Piwnicznej Zdroju czekało też spotkanie z jednym z najbardziej znanym i lubianym aktorem teatralnym i filmowym Marianem Dziędzielem.

QUIZ. Sobotnia ortografia. Tak trudno w naszym quizie jeszcze nie było. Wynik 12/15 tylko dla orłów!

Pytanie 1 z 15
Wskaż poprawną odpowiedź

Literacki Pociąg na trasie Nowy Sącz – Piwniczna był jedną z atrakcji, którą z okazji Tygodnia Bibliotek przygotowała Sądecka Biblioteka Publiczna przy pomocy spółki POLREGIO.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE