Kryta pływalnia w Nowym Sączu do remontu. Jakie zmiany planuje miasto?

2022-01-11 16:53
Kryta Pływalnia w Nowym Sączu będzie rozbudowana
Autor: MOSiR Nowy Sącz Kryta Pływalnia w Nowym Sączu będzie rozbudowana

Do remontu krytej pływalni przygotowuje się Nowy Sącz. Miasto zdecydowało się na takie prace, bo basen przy ulicy Nadbrzeżnej ma już ponad 20 lat. Jest mocno wysłużony i mało nowoczesny.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji liczy, że jeszcze w tym roku uda się przygotować projekt, a konkretne roboty ruszą w 2023. Plany są poważne, bo nie będzie to tylko remont, ale rozbudowa.

W planach jest przebudowa szatni, holu, wejścia na basen, a przede wszystkim termomodernizacja całego obiektu razem z wymianą okien oraz montażem fotowoltaiki. Będzie też kilka nowości, które na pewno ucieszą fanów rekreacji i wypoczynku, bo chcemy rozbudować i unowocześnić strefę SPA - mówi Marcin Rojna szef MOSiR Nowy Sącz.

Mówi Marcin Rojna szef MOSiR Nowy Sącz

Kryta Pływalnia w Nowym Sącza lata świetności ma już dawno za sobą, bo obiekt ruszył w 1998 roku. Do tej pory oprócz sezonowych przeglądów było kilka mniejszych remontów.

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40

Między innymi odnowiono nieckę basenową. Przy pływalni powstał też Interaktywny Plac Zabaw Wodnych, który jest uruchamiany w okresie wiosenno-letnim.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE