KMP Nowy Sącz

i

Autor: KMP Nowy Sącz

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku"- kolejna odsłona policyjnej akcji na sądeckich stokach

2020-02-11 16:57

W ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, 9 lutego 2020 roku, na stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla sądeccy policjanci uczestniczyli w akcji poświęconej bezpieczeństwu najmłodszych narciarzy i snowboardzistów. Mundurowi przypomnieli miłośnikom białego szaleństwa, jak bezpiecznie korzystać ze stoków narciarskich.

W ramach tej akcji policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wspólnie z funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju przypominali miłośnikom białego szaleństwa podstawowe zasady bezpieczeństwa na stokach narciarskich, prowadząc m.in. rozmowy instruktażowe i wręczając ulotki informacyjne z dekalogiem FIS.


Podczas rozmowy z policjantami, młodzi ludzie, a także ich rodzice, mieli okazję dowiedzieć się, jak należy zachowywać się podczas jazdy, by była ona bezpieczna i sprawiała jak najwięcej przyjemności, przy jednoczesnym poszanowaniu innych narciarzy korzystających ze stoku.


Mundurowi przypominali o obowiązku jazdy na stoku w kasku ochronnym przez osoby do 16 roku życia, a także o zakazie jazdy na nartach lub snowboardzie przez osoby nietrzeźwe lub pod wpływem środków odurzających.


Zwracali również uwagę na sposób przewożenia pasażerów oraz sprzętu, który w samochodzie musi mieć odpowiednie miejsce. Narty, kijki, deski snowboardowe czy łyżwy, nie mogą być umieszczone razem z pasażerami, na siedzeniach pojazdu. Są one bowiem potencjalnym zagrożeniem w chwili zdarzenia drogowego.


Dodatkowo funkcjonariusze zachęcali dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pt. „Stok nie jest dla Bałwanów”, który jest jednym z elementów kampanii.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku do 16 roku życia, a jego zadanie polega na zilustrowaniu Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Uczestnicy do wyboru mają rysunek, plakat lub spot filmowy (max 60-sekundowy). Prace mogą być wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3. osób) i będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

kat. I - wiek: 5-10 lat,

kat. II - wiek: 11-16 lat.

Prace konkursowe trzeba przesłać do 3 marca 2020 r. na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez opiekuna prawnego.


Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a poznamy ich już 10 marca.