Kraków bez nowego hejnalisty. Powód? Kandydaci oblali test sprawnościowy!

2021-02-19 9:31
Kraków: HEJNALISTA potrzebny od zaraz! Sprawdź, czy spełniasz kryteria
Autor: Pixabay.com

Straż pożarna nie rozstrzygnęła konkursu na hejnalistę Wieży Mariackiej w Krakowie. Kandydaci wykazali się umiejętnością gry na trąbce, ale słaba kondycja fizyczna nie pozwoliła im przejść testów sprawnościowych. Będzie ogłoszony kolejny nabór.

O etat hejnalisty Wieży Mariackiej ubiegało się 35 kandydatów, w tym trzy kobiety. Tylko sześć osób przeszło etap gry na trąbce i zakwalifikowało się do kolejnego etapu – testów sprawnościowych, m.in. biegów na czas i podciągania na drążku. Kobiety zostały zdyskwalifikowane na etapie gry na trąbce.

Tak wyglądają autobusy w Krakowie w zimie

Zakończyliśmy konkurs. W ciągu najbliższych tygodni ogłosimy kolejny nabór. Do tego czasu kandydaci, którzy nie przeszli testów sprawnościowych, będą mogli poprawić swoją kondycję fizyczną. W konkursie na hejnalistę i tak obniżyliśmy kryteria, ale kandydaci i tak ich nie spełnili – powiedział w czwartek PAP oficer prasowy komendanta miejskiego PSP Bartłomiej Rosiek.

Krakowska PSP w grudniu ogłosiła nabór na hejnalistę, ponieważ na emeryturę przeszedł - po 24 latach pracy - Jan Sergiel.

Na Wieży Mariackiej pracuje siedmiu trębaczy, a w tym momencie – sześciu.

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Źródło: Kraków bez nowego hejnalisty. Powód? Kandydaci oblali test sprawnościowy!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE