Kolejne pieniądze dla strażaków ochotników i służb ratowniczych. Będzie bezpieczniej!

2022-07-01 15:23
Kolejne pieniądze dla OSP i służb ratunkowych
Autor: Maria Olszowska starostwo powiatowe w Nowym Sączu Kolejne pieniądze dla OSP i służb ratunkowych

Blisko 300 tysięcy złotych trafiło do strażaków ochotników oraz służb ratunkowych, które działają w regionie sądeckim. Pieniądze wyłożył samorząd powiatu nowosądeckiego.

Pomoc będzie przeznaczona między innymi na zakup ubrań koszarowych dla młodzieżowych drużyn strażackich, pomp kombinezonów dla grup ratownictwa wysokościowego, rękawic, hełmów, obuwia czy drabin.

Kwota, którą przeznaczamy dla strażaków ochotników i służb odpowiadających za bezpieczeństwo w naszym regionie jest z roku na rok coraz wyższa. Obecnie zbliżyła się do 300 tysięcy złotych. Chcemy, aby służby odpowiadające za bezpieczeństwo mieszkańców i turystów były odpowiednio wyszkolone i dysponowały nowoczesnym sprzętem – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

W tym roku pieniądze trafiły do kilkudziesięciu jednostek OSP, które działają na terenie powiatu nowosądeckiego.

Dziękuję za pomoc, którą od lat otrzymujemy od władz powiatu nowosądeckiego. Jestem wdzięczny za dostrzeganie potrzeb strażaków ochotników, strażaków zawodowych i wszystkich służb – mówił starszy brygadier Paweł Motyka prezes Powiatowego Zarządu OSP.

QUIZ. Porucznik Borewicz polskim Bondem PRL. Kochały się w nim wszystkie Polki! Jak dobrze pamiętasz 07, zgłoś się?

Pytanie 1 z 15
Czy grający porucznika Borewicza Bronisław Cieślak był zawodowym aktorem?
07, zgłoś się: Borewicz (Bronisław Cieślak)

Symboliczne czeki potwierdzające przyznanie pomocy trafiły też do WOPR-u, GOPR-i oraz do Instytutu Ratownictwa na Wodach Górskich. W sumie na ponad 60 tysięcy złotych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE