Kolarze przejadą przez Sądecczyznę. W sobotę utrudnienia w ruchu

2022-08-05 7:58
kolarze
Autor: www.pixabay.com

W sobotę, 6 sierpnia w na terenie gminy Stary Sącz odbędzie się „Wyścig By Tomasz Marczyński – II Edycja Stary Sącz 2022”. W związku z tym sportowym wydarzeniem kierowcy powinni się spodziewać sporych utrudnień. Zarówno w Starym Sączu, jak i na drogach gminnych, którymi poprowadzi trasa wyścigu.

Ze starosądeckiego Rynku na Przehybę

Rozpoczęcie przejazdu uczestników wyścigu planowane jest 6 sierpnia o godzinie 10:10 z Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania przy ulicy Papieskiej w Starym Sączu. Uczestnicy imprezy przejadą ulicami: Papieską, Topolową, Węgierską, Nową i Partyzantów w Starym Sączu, następnie przez Moszczenicę Niżną i Wyżną, Skrudzinę i Gołkowice Dolne, by około godziny 11:00 dotrzeć do szkoły podstawowej w Gaboniu. Później, w drugim etapie imprezy uczestnicy będą startować pojedynczo z terenu szkoły w kierunku Przehyby.

Tour de Pologne w Rzeszowie

Policjanci sądeckiej drogówki będą zabezpieczać wyścig oraz newralgiczne miejsca na trasie Stary Sącz – Gaboń. Przejazd uczestników będzie odbywać się przy ograniczonym ruchu kołowym przy zajęciu przez kolarzy połowy jezdni. Z kolei na odcinku Gaboń – Przehyba o bezpieczeństwo uczestników będą dbać druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej – informuje Aneta Izworska z nowosądeckiej Policji.

Sonda
Czy jesteś za wprowadzeniem obowiązkowego ubezpieczenia OC dla rowerzystów?

Kierujących i pozostałych uczestników ruchu drogowego policja prosi o zachowanie szczególnej ostrożności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE