Kiedy otwarcie leśnego molo? Władze Starego Sącza podają przybliżony termin

2021-10-27 11:00
Leśne molo
Autor: Michał Rejduch Lesne molo w Starym Sączu

Może to być jedna z największych atrakcji turystycznych Nowego Sącza i okolicy. Ścieżka w koronach drzew, która powstała na miejskiej górze w Starym Sączu jest już gotowa. Władze gminy podały też przybliżony termin otwarcia.

Stary Sącz i okolice będzie można zobaczyć z lotu ptaka. Właśnie zakończyła się budowa ścieżki w koronach drzew z wysoką wieżą widokową. Taka trasa powstała na Miejskiej Górze w Starym Sączu. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to na spacer leśnym molo będzie można się wybrać już w listopadzie.

Kocie planty w Nowym Sączu po remoncie

Myślę, że już do końca października uda się uzyskać pozwolenie na użytkowanie i od listopada będzie możliwość spacerów po leśnym molo. Wykonawca zszedł już z budowy. Konstrukcja jest odebrana pod względem technicznym, teraz tylko czekamy na decyzję nadzoru budowlanego – wyjaśnia Kazimierz Gizicki, zastępca burmistrza Starego Sącza.

Sonda
Czy boisz się chodzić do lasu?

Leśne molo to drewniana ścieżka, która prowadzi ze szczytu góry aż na wysokość 18 metrów ponad korony drzew. Jest ona tak skonstruowana, że bez problemu mogą nią przejechać osoby na wózkach inwalidzkich, czy rodzice z wózkami dziecięcymi. Budowa kosztowała około 6 miliomów złotych. Większą część pieniędzy Stary Sącz dostał z Unii Europejskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE