Jurorzy ocenili ponad 200 prac. Przed nami finał konkursu „Moja przygoda w Muzeum”

2022-05-27 8:01
Jedna z prac przesłanych na konkurs Moja przygoda w muzeum
Autor: Michał Rejduch Jedna z prac przesłanych na konkurs "Moja przygoda w muzeum"

Już za kilka dni w Nowym Sączu będzie można oglądać wystawę prac uczestników konkursu „Moja przygoda w muzeum”, do którego po raz kolejny włączyło się Muzeum Okręgowe z Nowego Sącza. Tegoroczna edycja nawiązuje do 730. rocznicy lokacji Nowego Sącza.

Prace z roku na rok mają coraz wyższy poziom

Problem z wyborem najlepszych prac był naprawdę bardzo duży – mówią jurorzy, którzy oceniali obrazy i rzeźby przesłane na konkurs „Moja przygoda w muzeum”. Po raz kolejny dołączyło do niego Muzeum okręgowe z Nowego Sącza, które w tym roku czekało na prace związane z 730. rocznicą lokacji Nowego Sącza.

Skansen w Nowym Sączu zaprasza!

Nie spodziewaliśmy się, ze w tegorocznej edycji pojawi się wiele elementów zaczerpniętych z różnych technik. Były i kolaże, były frotaże, ceramika, masarstwo, jest również haft. Mamy bardzo bogaty wybór, jeżeli chodzi o formy plastyczne i z drugiej strony bardzo ciekawy sposób prezentowania miasta, które, wydaje nam się, że dobrze znamy — mówi Daniel Lachor, który oceniał prace.

Quiz dla dobrych kierowców

Pytanie 1 z 11
Nadsterowność oznacza poślizg kół osi

Miesiąc na obejrzenie wystawy. Potem prace pojadą do Torunia

W tym roku na konkurs przysłano ponad 200 prac, a na wystawę trafi 60 nagrodzonych i wyróżnionych. Otwarcie wystawy we wtorek, 31 maja w Domu Gotyckim o godzinie 12. Wystawę nagrodzonych i wyróżnionych prac będzie można oglądać w Domu Gotyckim do 2 lipca. Potem nagrodzone prace pojada na konkurs ogólnopolski do Torunia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE