Jesteś ozdrowieńcem? Możesz pomóc chorym na COVID-19. Sprawdź jak

2021-04-07 18:37 MR
oddaje krew
Autor: Michał Rejduch W Nowym Sączu można oddawać krew pod kątem osocza dla chorych na COVID-19

W magazynach centrów krwiodawstwa zaczyna brakować osocza. Dlatego znowu pojawił się apel i prośba do ozdrowieńców. Wszyscy, którzy przeszli zakażenie kronawirusem mogą się zgłaszać i oddawać krew. Z niej odseparowane zostanie osocze. Krew pod kątem osocza można oddawać między innymi w Nowym Sączu.

Apel do ozdrowieńców pojawił się jakiś czas temu, kiedy zaczęło przybywać zakażonych koronawirusem. Osoby, które już chorowały na COVID-19  mogą oddać krew z której odseparowane zostanie osocze. Trafia ono do osób, które zakażenie przechodzą najciężej. W wielu takich przypadkach, osocze to jedyny lek, który może uratować pacjentowi życie. Krew pod kątem osocza można oddawać w Nowym Sączu.

Bezdomny poprosił o bułkę, dał mu mieszkanie, jedzenie i opiekę

Zapraszamy wszystkie osoby po przechorowaniu COVID-19 do oddania tak zwanej krwi pełnej. My wtedy pobieramy z niej osocze, a krew przekazujemy do banku krwi. Dodatkowo takie osoby mają wykonane pełne badania, nawet na liczbę przeciwciał – wyjaśnia Celina Pancerz z oddziału terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Oddział terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Sączu znajduje się przy ul. Kazimierza Wielkiego 9A. Otwarty jest od poniedziałku do piątku od 7 – 12.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl