Jazz, taniec nowoczesny i tracycyjne kolędy. Tak było podczas koncertu w nowosądeckim MOK-u

2022-01-03 16:55
fb RobimyCośWięcej
Autor: Stowarzyszenie Robimy Coś Więcej z Nowego Sącza

Charytatywny koncert kolęd zorganizowało Stowarzyszenie RobimyCośWięcej z Nowego Sącza. Widowisko odbyło się pod hasłem "CośWięcej", a na scenie zaprezentowało się ponad stu wolontariuszy. Dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek, a także z licytacji obrazów i zbiórki do puszek w całości trafi do trójki podopiecznych RCW.

Trzyletni Marcelek, dziesięcioletnia Paulinka i piętnastoletnia Milena to bohaterowie tegorocznego, charytatywnego koncertu kolęd jaki odbył się w miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. Cała trójka to podopieczni Stowarzyszenia RobimyCośWięcej z Nowego Sącza, które właśnie dla nich zorganizowało to niezwykłe widowisko.

W programie koncertu znalazły się tradycyjne kolędy i pastorałki, ale w nowoczesnych aranżacjach. Był między innymi jazz i taniec nowoczesny. Takie połączenie spodobało się Sądeczanom, którzy jak zwykle nie zawiedli i pojawili się na koncercie.

- Ciekawe wykonanie. Nie spodziewałem się aż tak mocnych głosów u tych młodych wokalistów, dlatego naprawdę koncert był świetny- mówi pan Marek.

- Ta specyfika była najfajniejsza. Jest to coś co wszyscy znamy, ale tu zostało podane w nieco inny sposób i to sprawiło, że kolędy i pastorałki stały się jeszcze piękniejsze- dodaje pani Ania.

W trakcie koncertu odbyły się też licytacje obrazów, które namalowali podopieczni WTZ-etów z Nowego Sącza, Gostwicy i Zawady Uszewskiej. W sumie było ich 60, a najwyższa wylicytowana kwota to 1500 zł.

Dochód z koncertu w całości zostanie przeznaczony na kosztowne leczenie i rehabilitację trójki podopiecznych stowarzyszenia. Między innymi dla 10-cioletniej Paulinki.

- Paulinka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem i wadami współistniejącymi przy rozszczepie. Teraz ma mieć kolejne dwie operacje- mówi mam Paulinki. Dla nas ta pomoc jest nieoceniona. Sam wózek inwalidzki- to się liczy w kosztach samochodu. Ortezy, które Paulinka ma na nogach kosztują 13 800 zł. To są ceny niewyobrażalne i bez wsparcia RCW byłoby nam ciężko podołać tym wydatkom- dodaje mama dziewczynki.

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?

Pieniądze, które udało się zebrać w trakcie koncertu trafią też na konto 3-letniego Marcelka, który od pierwszego dnia swojego życia dzielnie walczy o to, żeby być szczęśliwym oraz 15-letniej Mileny, u której rok temu zdiagnozowano tężyczkę. Relację z koncertu można obejrzeć na facebookowym profilu Stowarzyszenia RobimyCośWięcej.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE