Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą? Podpowiada nowosądecka policja

2022-08-10 14:00
kierownica rowerowa
Autor: www.pixabay.com

Lato, to pora roku, kiedy bardzo często korzystamy z wycieczek rowerowych. Mamy wakacje, więc na trasach dla jednośladów w Nowym Sączu i okolicy można spotkać fanów tego typu rekreacji. Warto jednak pamiętać o dobrym zabezpieczeniu swojego roweru przed złodziejami. Sposoby są bardzo proste. Nie musimy tez inwestować w to dużych sum pieniędzy.

Rowerem w Nowym Sączu do pracy i na wycieczkę

Jazda rowerem to dla wielu nie tylko forma rekreacji, ale także sposób na poruszanie się po mieście, dojazdy do pracy, czy na zakupy. Niestety również o tej porze roku nie brakuje rowerowych złodziei, którzy uważnie obserwują rowerzystów i potrafią wykorzystać każdą nieuwagę cyklistów. Dlatego też policja z Nowego Sącza radzi jak w łatwy sposób zabezpieczyć swój rower.

W Nowym Sączu pojawiły się stacje do naprawy rowerów

Na swojej stronie internetowej policjanci z Nowego Sącza podpowiadają jak ustrzec się przed złodziejami. Sposoby są naprawdę bardzo proste – oto niektóre z nich:

  • Zachowaj dowód zakupu, zrób zdjęcia, spisz specyfikację roweru, a jeżeli posiada wybity numer, koniecznie go zanotuj. Pomocne może okazać się także oznakowanie jednośladu w sposób sobie wiadomy. W przypadku kradzieży ułatwi to identyfikację i potwierdzenie, że odnaleziony sprzęt to twoja własność.
  • Stosuj solidne zapięcia rowerowe i blokady na koła.
  • Ważne, gdzie zostawiasz rower i do czego go przypinasz. Lepiej jest zostawić rower w uczęszczanym miejscu, objętym monitoringiem, a po zmierzchu dobrze oświetlonym. Pamiętaj, że solidne zapięcie rowerowe zadziała tylko wówczas, gdy przypniesz je do czegoś trwale przymocowanego, np. stojaka czy ogrodzenia. Przypinaj jednoślad przede wszystkim za ramę, a jeżeli to jest możliwe, również za któreś z kół.
Sonda
Czy jesteś za wprowadzeniem obowiązkowego ubezpieczenia OC dla rowerzystów?

Gdzie zostawić rower?

Policja przypomina, że również miejsce, gdzie przechowujemy rower, ma bardzo duże znaczenie. Najczęściej kradzione są one z klatek schodowych, piwnic, podwórek, czy miejsc, które rowerzystom wydają się bezpieczne. Kradzieże rowerów w sezonie letnim zdarzają się dość często. Zazwyczaj złodziej korzysta z nadarzającej się okazji. Dlatego warto pamiętać, aby nie pozostawiać niezabezpieczonych rowerów zwłaszcza pod sklepami, na klatkach schodowych czy w niezamkniętych składzikach. Dobre zabezpieczenie może zdecydowanie zmniejszyć ryzyko kradzieży.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE