IV miejsce to dla niego duży sukces. Uczeń „Elektryka” wziął udział w zawodach „Skills Poland”

2021-12-01 7:58
Szymon Mikusz podczas prac
Autor: Paweł Piszczek (źródło: www.facebook.com/SadeckiElektryk) Szymon Mikusz podczas konkurencji finałowej w zawodach "Skills Poland"

Choć miejsca na podium nie zdobył, to i tak może pochwalić się dużym sukcesem. Uczeń Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych w Nowym Sączu, Szymon Mikusz zajął czwarte miejsce w ogólnopolskich zawodach „Skills Poland”. Zorganizowano je w miniony weekend w Gdańsku. Konkurencja była ogromna!

„Elektryk” kuźnią talentów?

Sam się zgłosił do zawodów i zdecydował się podjąć niełatwe wyzwanie. Uczeń sądeckiego „Elektryka” Szymon Mikusz zajął czwarte miejsce w kategorii „Instalacje elektryczne” w ogólnopolskich zawodach „Skills Poland”, które w miniony weekend odbyły się w Gdańsku. W ramach tych zawodów uczniowie wystartowali w dziewięciu konkurencjach. Jedną z nich były „Instalacje elektryczne”. Zanim jednak Szymon pojechał na finał, musiał wykazać się wiedzą teoretyczną w teście, który przygotowali organizatorzy. Udało mu się. Pokonał 40 osób i trafił do finałowej szóstki. Do Gdańska pojechał ze swoim nauczycielem Pawłem Piszczkiem.

Na finale zaczęliśmy do testu wiedzy, potem przeszliśmy do zajęć praktycznych. Łatwo nie było, bo czasu na wykonanie zadania było bardzo mało. Każdy z uczestników dawał z siebie wszystko, żeby jak najlepiej wykonać swoje zadanie. Trzeba było zamontować dwie rozdzielnice – pierwsza elektryczna, druga pod automatykę przemysłową. Potem musieliśmy wykonać połączenia elektryczne między przyłączem sieci a rozdzielnicami – mówi Szymon Mikusz.

Sonda
Czy zima zaskoczy drogowców?

Swoich sił spróbuje za rok

Szymon podkreśla, że wiedzę dotyczącą zagadnień konkursowych zdobył podczas praktyk uczniowskich i lekcji w szkole. Najlepsi z poszczególnych dziewięciu konkurencji pojadą na światowe zawody World Skills do Szanghaju. Szymon swoich sił chce spróbować jeszcze w przyszłym roku. World Skills to międzynarodowe zawody, których celem jest promowanie umiejętności zawodowych wśród młodych ludzi. W konkursach rywalizuje 85 państw z całego świata. Są to największe tego typu zawody na świecie.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE