GOPR szuka chętnych. To już ostatnie dni na zgłoszenie się

2021-02-23 7:46 MR
krynicka grupa gopr
Autor: https://www.facebook.com/Grupa-Krynicka-GOPR-1396301610395988

Krynicka grupa GOPR szuka chętnych, którzy zasilą jej szeregi. Zgłaszać można się jeszcze tylko przez kilka dni. Potem kandydatów czekają egzaminy sprawnościowe i z wiedzy o terenie górskim. Sprawdź jakich osób szuka GOPR.

Zgłosić może się każda osoba, która ma skończone 18 lat, ale też doskonale zna teren Beskidu Sądeckiego i Niskiego oraz dobrze radzi sobie na nartach. Zgłaszać można się jeszcze tylko do 1 marca. Później na kandydatów będą czekać egzaminy. GOPR głównie szuka osób, które mają jakieś doświadczenie górskie, które chodzą po górach, ale też jeżdżą na nartach.

MOK z Nowego Sącza sprzedaje kostiumy teatralne

Potrzebujemy ludzi, który mają doświadczenie w zakresie znajomości gór – wyjaśnia Łukasz Smetana z Krynickiej Grupy GOPR. - Kandydatów czekają egzaminy. Będzie to egzamin sprawnościowy. Zobaczymy jak osoby poradzą sobie w wejściu na jeden ze szczytów. Później będzie egzamin z jazdy an nartach. Chcemy też sprawdzić znajomość topografii u kandydatów. Chodzi o teren działania naszej grupy, czyli Beskid Sądecki i część Beskidu Niskiego.

Kandydaci, którzy chcą dołączyć do GOPR muszą złożyć podanie i CV do 1 marca w Centralnej Stacji Ratowniczej Grupy Krynickiej GOPR w Krynicy przy ulicy Halnej 18. Egzaminy zaczną się 6 marca. Grupa Krynicka GOPR jest jedna z siedmiu grup regionalnych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zabezpiecza Beskid Sądecki i zachodnią części Beskidu Niskiego. Ma w sumie 6 stacji ratowniczych w terenie.

Więcej informacji na temat zgłoszeń znajdziecie TUTAJ

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl