Ewakuacja wyciągu. Strażacy z Nowego Sącza w akcji [ZDJECIA]

2021-11-18 7:34

Ruszyły przygotowania do sezonu narciarskiego. Niektóre stacje na Sądecczyźnie zaczęły sztucznie naśnieżać swoje stoki. Sporo pracy w najbliższym czasie będą mieć także strażacy, którzy również ruszą na stoki. Po co?

Do kolejnego sezonu narciarskiego przygotowują się strażacy z Nowego Sącza. W planach są między innymi spotkanie z szefami stacji oraz kontrole kolejek i wyciągów. Nie zabraknie też ćwiczeń w terenie. Strażacy w ten sposób chcą się przygotować do ewentualnych wypadków, czy ewakuacji kolejek.

Ewakuacja ratusza w Nowym Sączu

Trzeba sprawdzić możliwości ewakuacji. No i mamy już takie sygnały, w szczególności z okolic Krynicy, że właściciele planują przed sezonem taka próbną ewakuację. My w takich ćwiczeniach bierzemy udział wspólnie z ratownikami GOPR – mówił Paweł Motyka ze straży pożarnej w Nowym Sączu.

Sonda
Czy będziesz oglądał skoki narciarskie w TVN?

Najwięcej tego typu ćwiczeń i kontroli strażacy wykonują w listopadzie. W regionie sądeckim jest kilkanaście kolejek krzesełkowych czy orczykowych oraz jedna kolej gondolowa. Ostatnia poważna awaria zdarzyła się w 2013 roku na jednym z wyciągów w Krynicy. Z powodu braku zasilania kolejka zatrzymała się. Strażacy i goprowcy na ziemię ściągali wtedy ponad 100 osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE