Ewakuacja ratusza w Nowym Sączu. Co tu się stało? Zobacz FILM i ZDJĘCIA

2021-10-22 11:15

Tuż po godzinie 10 przed ratuszem w Nowym Sączu pojawiło się kilka zastępów Straży Pożarnej, policyjne radiowozy i karetki Pogotowia Ratunkowego. Budynek w ciągu kilku minut opuściło kilkuset pracowników. Dwie osoby zostały ranne. Co tam się stało?

Wystarczyło pięść minut, żeby wszyscy pracownicy opuścili ratusz. W budynku prawdopodobnie pojawiła się nieznana substancja, dlatego też na miejsce skierowano strażaków z grupy chemicznej, którzy dysponują specjalistycznym sprzętem. W trakcie ewakuacji dwie osoby zostały ranne. Uspokajamy – były to tylko ćwiczenia pod kryptonimem „Ratusz 2021”. Miały one pokazać, jak w przypadku zagrożenia poradzą sobie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

Ewakuacja ratusza w Nowym Sączu

Ćwiczenia zorganizowano w ratuszu po raz pierwszy. Sprawdzały one koordynację i współpracę służb. Podobne ćwiczenia planujemy w najbliższych miesiącach w innych budynkach, w których znajdują się wydziały urzędu i miejskie jednostki – wyjaśnia Krzysztof Setlak, dyrektor Centrum Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta Nowego Sącza.

Sonda
Czy myślisz, że studniówki 2022 powinny zostać odwołane?

W ćwiczeniach brała udział Policja, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Miejska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE