Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Autor: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Dariusz Popiela najpopularniejszym sportowcem Sądecczyzny 2019 roku

2020-02-11 13:09

W Hotelu Beskid w Nowym Sączu odbyła się wczoraj finałowa gala konkursu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2019 r. Plebiscyt po raz 17-ty zorganizowało Stowarzyszenie „Dla Miasta”. Na podium oprócz Dariusza Popieli, znalazły się również dwie panie: Vanessa Malczewska i Małgorzata Nosal.

Zwycięzców plebiscytu wyłonili mieszkańcy Nowego Sącza i regionu sądeckiego, głosując na 99 kandydatów. Do ścisłego finału przeszło tylko 15-tu z nich. Na najwyższym stopniu podium stanął Dariusz Popiela (kajakarstwo). Na drugim miejscu uplasowała się Vanessa Malczewska (sporty walki/taekwondo), a trzecie przypadło w udziale Małgorzacie Nosal (hokej).

W sumie, w tym roku, w plebiscycie kibice oddali ponad 5 tysięcy głosów. Najwięcej właśnie na Dariusza Popielę.

- Bardzo się cieszę, że mój powrót do Nowego Sącza został zauważony. Jest tutaj co robić, by w pewnym sensie ratować kajaki- mówi Dariusz Popiela, siedmiokrotny Mistrz Polski i Wicemistrz Europy w kajakarstwie górskim.

- Wychowankowie klubu "Start" Nowy Sącz do dzisiaj rozsławiają Polskę na arenie międzynarodowej, więc ta nagroda, to fajna możliwość, żeby przypomnieć o tym, że kajaki w Nowym Sączu są- dodaje Popiela.

Kajakarz Dariusz Popiela w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny na podium był już kilka razy. Trzykrotnie zajmował trzecie miejsce. Trzy razy plasował się też na drugiej pozycji. No i wreszcie, w tym roku, stanął na najwyższym stopniu podium.