Coraz więcej kleszczy na Sądecczyźnie. Są w parkach, lasach, a nawet w domowych ogródkach

2021-06-10 8:02
kleszcz
Autor: www.pixabay.com

Są dosłownie wszędzie. W przydomowym ogrodzie, parku, w lesie i na łące. Chodzi o kleszcze. Do sądecki przychodni zgłasza się coraz więcej osób, które zostały ugryzione przez kleszcza. Czy jest skuteczna ochrona przed tymi pajęczakami?

Planujecie spacer do lasu czy parku – uważajcie na kleszcze. O tej porze roku właśnie w takich miejscach jest ich bardzo dużo. Warto jednak pamiętać, że kleszcza możemy złapać także w centrum miasta czy w domowym ogrodzie. W tym roku jest ich wyjątkowo dużo. Przed kleszczami nie ma skutecznej ochrony, ale zagrożenie możemy zminimalizować, na przykład stosując specjalne środki odstraszające. Bez problemu dostaniemy je w aptekach czy drogeriach.

Największa makieta kolejowa w Nowym Sączu

Kleszcze bytują na trawie, na gałęziach, na krzakach i na dobra sprawę wszystkie osoby, które chodzą do lasów, parków czy na łąkę, muszą mieć świadomość, ze z takim kleszczem mogą wrócić do domu. One zazwyczaj szukają miękkiego miejsca na skórze do ugryzienia. Gryzą najczęściej na karku, na brzuchu, w pachwinach. W celu ochrony przed nimi można stosować różne środki odstraszające i mamy duże prawdopodobieństwo, że nas nie zaatakuje. Natomiast wracając z miejsc, w których kleszcze najczęściej bytują, musimy dokładnie obejrzeć swoje ciało — mówi doktor Andrzej Fugiel, właściciel jednej z przychodni w Nowym Sączu.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?

Musimy pamiętać, że kleszcze są bardzo niebezpieczne dla naszego życia i zdrowia, bo przenoszą groźną dla ludzi boreliozę.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE