Coraz bliżej budowy kładki łączącej parking przy ul. Pod Ogrodami z centrum Starego Sącza

2022-11-03 12:00
Parking przy ul. Pod Ogrodami w Starym Sączu
Autor: Michał Rejduch Parking przy ul. Pod Ogrodami w Starym Sączu

O budowie kładki, która połączy parking Park&Ride znajdujący się przy ul. Pod Ogrodami ze starosądeckim Rynkiem słychać od dawna. Trasa ma skrócić dojście do centrum i ma być też pewnego rodzaju atrakcją turystyczną. Są szanse, że budowa ruszy już niebawem.

Kładka połączy parking z rynkiem

Miasto dostało odpowiednie zgody i pozwolenia na budowę kładki. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, to prace ruszą na wiosnę przyszłego roku. Nowa kładka będzie przeznaczona nie tylko dla pieszych, ale też dla rowerzystów. Ma ona być także pewnego rodzaju atrakcją turystyczną, z której będzie można podziwiać okoliczne widoki, idąc do rynku.

Leśne molo w Starym Sączu

Mamy przygotowany projekt samej kładki i takiego malowniczego przejścia górą skarpy do muru klasztornego prostopadle do ulicy Daszyńskiego, tak żeby wyjść wprost na Centrum Kultury i Sztuki, a potem stąd jest tylko krok do starosądeckiego rynku - mówi Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

Sonda
Czy odwiedziłeś/aś już Leśne molo w Starym Sączu?

Budowa kładki pomiędzy parkingiem Park&Ride w Starym Sączu a centrum tego miasta ma kosztować około 2 milionów złotych. Jeżeli uda się, to kładka będzie gotowa w połowie przyszłego roku.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE