Co robić w weekend? Koncerty, spektakle, sport albo kino

2021-09-10 12:26
Ratusz w Nowym Sączu
Autor: MR

Kolejny weekend września ma być słoneczny i ciepły, a także pełen różnych atrakcji. Miasto stawia tym razem na koncerty oraz spektakle teatralne. Nie zabraknie także aktywności fizycznej pod chmurką. To w ramach biegu Sądecka Dycha. Co robić w weekend w Nowym Sączu i okolicy? Sprawdź to!

W piątek 10 września rusza Sądecka Jesień Kulturalna. To trzytygodniowy festiwal teatralno – muzyczny, który organizuje Miejski Ośrodek Kultury z Nowego Sącza. W planie są między innymi spektakle teatralne. W piątek i sobotę na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zobaczymy spektakl „A mi to rybka” w wykonaniu teatru Capitol. Małżeństwo z wieloletnim stażem, w którym rutyna wypełnia codzienne życie, postanawia zakupić sobie przyjaciela. Żona chce psa, ale mąż w sklepie zoologicznym kupuje rybkę. Od tego momentu ich mieszkanie codziennie powiększa się o kolejnego lokatora.

Biblioteka pod chmurką

W ramach Sądeckiej Jesieni Kulturalnej w planie są koncerty w amfiteatrze. Na scenie w piątek wieczorem wystąpi Krzysztof Cugowski. Dwa dni później tą samą sceną zawładnie Krzysztof Zalewski, a w Miejskim Ośrodku Kultury będzie można posłuchać koncerty piosenek francuskich w wykonaniu grupy Small Band. Fani muzyki rockowej powinni natomiast odwiedzić w sobotę Łososinę Dolną w powiecie nowosądeckim. W tutejszym centrum kultury odbędzie się Festiwal "Muzyka dla wszystkich". O godzinie 13:30 zaczyna się tu konkurs wokalny dla młodych śpiewaków, a o 17:30 na scenie wystąpią zespoły: PASSAGE, TFB, TRANSGRESJA, RED LUST i inni.

Sonda
Czy Dawid Kubacki to najlepszy polski skoczek?

Przez cały weekend można także zaglądać do Piwnicznej, gdzie będzie się odbywał Festiwal Biegowy. W miasteczku festiwalowym czeka masa atrakcji. Właśnie tam będzie można bliżej poznać regionalną kulturę, kuchnię, ale też muzykę z różnych zakątków naszego kraju. To wszystko w ramach towarzyszącego Festiwalu Lachów i Górali. Przez trzy dni na scenie nad Popradem będą się prezentować zespoły regionalne z południowej polski, a także z zagranicy. Z kolei w sobotę zaplanowano bieg Sądecka Dycha, którego trasa poprowadzi z błoń w Starym Sączu do Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu.

Do siebie także zapraszają w weekend sądeckie kina, na których ekrany wchodzą nowe, premierowe filmy. Jednym z nich jest komedia „Teściowie” z Mają Ostaszewską i Marcinem Dorocińskim w rolach głównych. Film opowiada o dwóch małżeństwach, które dzieli dosłownie wszystko, co możliwe. Spotykają się na weselu swoich dzieci. Kiedy dochodzi do nieoczekiwanych sytuacji, jakie na weselu wydarzyć się nie powinny, pary pokazują swoje prawdziwe oblicze. Drugim premierowym filmem, jaki można zobaczyć w sądeckich kinach, jest dramat „Small World” z Piotrem Adamczykiem i Julią Wieniawą w rolach głównych. W  tajemniczych okolicznościach, sprzed rodzinnego domu, zostaje uprowadzona dziewczynka. Jedynym śladem zajścia pozostaje widziana w okolicy rosyjska ciężarówka. Po wielu latach policjant, który prowadził wtedy śledztwo, wpada na nowy trop.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE