Co robić w drugim tygodniu ferii? Można eksperymentować w bibliotece

2022-01-25 9:00
dziecko z probówkami
Autor: www.pixabay.com

Takich rzeczy lepiej w domu nie robić! W drugim tygodniu ferii oddział dla dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej zaprasza do siebie na nietypowe warsztaty. Pracownicy biblioteki pokażą młodym Sądeczanom różne eksperymenty fizyczne i chemiczne.

W domu nie można eksperymentować? Zrobicie to w bibliotece

Będą robić sztuczny śnieg, lodowy wulkan, oraz piankolinę. Takie rzeczy przygotują młodzi sądeczanie na warsztatach, które na drugi tydzień ferii zimowych proponuje Sądecka Biblioteka Publiczna. Eksperymenty w oddziale dla dzieci od dawna przyciągają sporo chętnych, którzy chcą poznać tajniki domowego laboratorium, a przy okazji dowiedzieć się nieco więcej o książkach.

Wyremontowana czytelnia dla dzieci w Sądeckiej Bibliotece

W eksperymentowanie bawimy się już od dłuższego czasu, bo wiemy, że to przyciąga sporo nowych czytelników. Każdy eksperyment jest bezpieczny i służy wyjaśnianiu jakiegoś zjawiska. Poza zabawą opowiadamy oczywiście o książkach. W ramach każdych takich zajęć zapraszamy dzieci do tego, żeby zapisały się do biblioteki, pokazujemy im jakie mamy ciekawe książki – wyjaśnia Lucyna Janczy z oddziału dla dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Sonda
Czy lubisz czytać książki?

Na zajęcia obowiązują zapisy. Można to zrobić telefonicznie. Szczegóły są na www.sbp.nowysacz.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE