Bił, wyzywał i poniżał żonę. Teraz siedzi w areszcie. Ile mu grozi?

2022-08-05 10:07
kobieta zakrywa twarz dłońmi
Autor: KMP Nowy Sącz

Policja z Łososiny Dolnej koło Nowego Sącza zatrzymała agresywnego mężczyznę, który wyzywał, poniżał, bił i groził żonie niebezpiecznymi przedmiotami. Policjanci zwrócili się z wnioskiem do prokuratury o odizolowanie go od kobiety. Mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu, gdzie czeka na wyrok.

Do przemocy dochodziło w jednym z domu w gminie Gródek nad Dunajcem. Kilka dni temu policjanci z Łososiny Dolnej pojechali na interwencję, gdzie pijany mąż awanturował się i groził swojej żonie, po czym wsiadł do samochodu i odjechał. Okazało się, że od około dwóch miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie nad kobietą. Podczas wszczynanych przez niego awantur między innymi wyzywał i poniżał żonę, a także szarpał, bił i groził jej niebezpiecznymi przedmiotami 

Pomarańczowy marsz przeciw przemocy

Policja zatrzymała mężczyznę już na następny dzień

W Komisariacie Policji w Łososinie Dolnej usłyszał zarzut znęcania się nad członkiem rodziny. Ponadto funkcjonariusze zwrócili się z wnioskiem do prokuratury, by ta wystąpiła do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania, aby odizolować żonę od agresywnego męża. Sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami, gdzie poczeka na wyrok. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się doświadczyć jakiejś formy przemocy?

Warto pamiętać, że brak reakcji na przemoc w rodzinie, to ciche przyzwolenie. Nie zostawiajmy pokrzywdzonych samych z tym problemem. Każdy, kto był świadkiem takiego zachowania, powinien działać, bo przemoc domowa to zjawisko, które się nasila, a szybka reakcja może wiele zmienić – uświadomić ofiarę, ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu. Jest wiele instytucji, w tym Policja, które w takich sytuacjach zawsze służą pomocą. Z funkcjonariuszami można skontaktować się na różne sposoby – dzwoniąc na numer alarmowy 112 w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, korzystając z aplikacji mobilnej „Alarm 112”, aplikacji „Moja Komenda” lub platformy „Policja e-usługi”. Osoby chcące uzyskać fachową poradę mogą skorzystać z Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226, czynny w dni robocze w godzinach 09:30-15:30) obsługiwanego przez policjantów z Biura Prewencji KGP lub zadzwonić na całodobowy numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (tel. 800 120 002) - informuje Aneta Izworska z nowosądeckiej Policji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE