Biblioteka z Nowego Sącza podsumowała 2021 rok. NIE UWIERZYSZ ile książek pożyczył rekordzista!

2022-01-14 12:00
Książki w bibliotece
Autor: Michał Rejduch Sądecką Bibliotekę Publiczną w 2021 roku odwiedziło ponad 120 tysięcy czytelników

Do biblioteki chodzili chętniej i częściej niż w 2020 roku. Mowa o mieszkańcach Nowego Sącza. Sądecka Biblioteka Publiczna podsumowała 2021 rok. Przez 12 miesięcy wszystkie filie odwiedziło ponad 122 tysiące czytelników.

Ile książek wypożyczyli rekordziści? Te liczby robią wrażenie!

Wypożyczyli oni ponad 413 tysięcy książek. Mieszkańcy Nowego Sącza w 2021 roku najchętniej sięgali po kryminały, powieści sensacyjne i obyczajowe. Ze statystyk biblioteki wynika, że wypożyczono więcej książek, niż w 2020 roku. Wtedy było to ponad 320 tysięcy. Najchętniej wypożyczanymi były te autorstwa Remigiusza Mroza oraz Wojciecha Chmielarza, Krystyny Mirek, Anny Ficner - Ogonowskiej, ale też literatura o tematyce II wojny światowej. Sądecka Biblioteka Publiczna może pochwalić się rekordzistami, którzy wypożyczali naprawdę dużo książek. Te liczby robią wrażenie!

Happening z okazji 130-lecia Sądeckiej Biblioteki Publicznej

Najwięcej książek w 2021 roku wypożyczył 60-letni czytelnik, było ich 1137. Z kolei 624 książki wypożyczyła 63-letnia czytelniczka. W tym naszym rankingu trzecie miejsce zajmuje 34-latka, która w ciągu całego roku wypożyczyła 504 książki – mówi Lucyna Ruchała z Sądeckiej Biblioteki Publicznej. - To są oczywiście wypożyczenia. Nie jesteśmy w stanie sprawdzić, czy te osoby faktycznie przeczytały tyle książek w ciągu roku. Bardzo często zdarza się, że czytelnicy wypożyczają, lub oddają kilkanaście książek za jednym razem.

Sonda
Czytacie książki Remigiusza Mroza?

Biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie wypożycza się książki

Największą grupę czytelników stanowią osoby pomiędzy 25 a 44 rokiem życia. Najmniejsza grupa to młodzież i dzieci w wieku 6 – 12 lat. Sądecka Biblioteka Publiczna to nie tylko miejsce, gdzie wypożycza się książki. W zeszłym roku zorganizowano kilkanaście spotkań autorskich i kilka wystaw. Odbywały się też warsztaty dla dzieci i młodzieży. W 2021 roku Sądecka Biblioteka Publiczna obchodziła swój okrągły jubileusz powstania, świętowała 130 lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE