Biblioteka w Nowym Sączu będzie rozbudowana? Miasto ma ciekawy pomysł. Mamy wizualizacje

2021-03-08 12:35

Od wielu lat Sądecka Biblioteka Publiczna ma za mało miejsca swoje zbiory. Wielokrotnie mówiono o przeprowadzce do większego budynku, a nawet budowie nowego, ale jak do tej pory oddział główny nadal działa przy ulicy Franciszkańskiej. Miasto ma teraz pomysł na jego rozbudowę.

Pomysł jest bardzo odważny. Zakłada on połączenie historii z nowoczesnością. Do budynku przy ulicy franciszkańskiej ma być dobudowana nowa część.Miasto nie wyklucza jednak w przyszłości budowy zupełnie nowego gmachu, gdzie mógłby się przenieść oddział główny Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Obecnie mieści się on w XVII-wiecznym budynku, do którego częściowo dobudowano w latach 70. ubiegłego wieku jedno skrzydło. 

MOK z Nowego Sącza sprzedaje kostiumy teatralne

Pomysł jest bardzo odważny, bo łączy, jeden z najstarszych budynków w  Nowym Sączu z nowoczesną architekturą – mówił podczas ostatniego spotkania online z mieszkańcami Nowego Sącza prezydent Ludomir Handzel. - Po rozbudowie będzie można w pełni pokazać księgozbiór biblioteki, ale też organizować tam różne imprezy kulturalne.

Miasto nie wyklucza jednak planu budowy całkowicie nowego budynku dla biblioteki w innym miejscu. Sądecka Biblioteka Publiczna w budynku przy ulicy Franciszkańskiej mieści się od 1970 roku. Od wielu lat w magazynach jest już bardzo mało miejsca na zbiory. Dlatego rozbudowa lub budowa nowej siedziby jest konieczna.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE