Karol Trojan

i

Autor: arch. prywatne Karola Trojana Karol Trojan z certyfikatem potwierdzającym rekord Polski

Bez butów przebiegł 121 km. Sądeczanin rekordzistą Polski

2020-10-29 11:47

Karol Trojan z Nowego Sącza jest rekordzistą Polski w najdłuższym dystansie przebiegniętym boso w 24 godziny. Zawody co prawda odbyły się w sierpniu w Pabianicach, ale dopiero teraz biegacz pochwalił się certyfikatem potwierdzającym rekord. Więcej o tym przeczytacie na ESKA Nowy Sącz.

W tych zawodach znany był czas, ale nie był znany dystans. 24 – godzinny bieg zorganizowano pod koniec sierpnia w Pabianicach.  Sądeczanin, który słynie z biegania bez butów zdecydował się w nim wystartować. Jak się okazuje łatwo nie było, ale udało się przebiec 121 kilometrów.

To był tak naprawdę mój najcięższy dotychczas bieg – powiedział nam Karol Trojan. - Po tych zawodach wierze w to, że w ciągu 24 godzin można kilkakrotnie umierać i zmartwychwstać. Gdyby podczas wyścigu moje stopy mogły mówić to na pewno by mnie nieźle ochrzaniły. W trakcie zawodów miałem różne myśli. Na początku była euforia, przyszły także chwile zwątpienia. Mimo wszystko dałem radę.

Życiowa dycha na Festiwalu Biegowym w Krynicy

W przyszłym roku Karol Trojan chce ponownie wystartować w 24-godzinnym biegu. Tym razem stawia sobie poprzeczkę jednak dużo wyżej. W ciągu doby chce przebiec ponad 240 kilometrów. Sądeczanin słynie ze swojego nietypowego podejścia do sportu. Kilka lat temu przebiegł boso wokół granicy Nowego Sącza. Ponad 50 kilometrów pokonał w kilka godzin.

Posłuchaj co o swoim 24-godzinnym biegu mówi Karol Trojan
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE