Bez butów przebiegł 121 km. Sądeczanin rekordzistą Polski

2020-10-29 11:47
Karol Trojan
Autor: arch. prywatne Karola Trojana Karol Trojan z certyfikatem potwierdzającym rekord Polski

Karol Trojan z Nowego Sącza jest rekordzistą Polski w najdłuższym dystansie przebiegniętym boso w 24 godziny. Zawody co prawda odbyły się w sierpniu w Pabianicach, ale dopiero teraz biegacz pochwalił się certyfikatem potwierdzającym rekord. Więcej o tym przeczytacie na ESKA Nowy Sącz.

W tych zawodach znany był czas, ale nie był znany dystans. 24 – godzinny bieg zorganizowano pod koniec sierpnia w Pabianicach.  Sądeczanin, który słynie z biegania bez butów zdecydował się w nim wystartować. Jak się okazuje łatwo nie było, ale udało się przebiec 121 kilometrów.

To był tak naprawdę mój najcięższy dotychczas bieg – powiedział nam Karol Trojan. - Po tych zawodach wierze w to, że w ciągu 24 godzin można kilkakrotnie umierać i zmartwychwstać. Gdyby podczas wyścigu moje stopy mogły mówić to na pewno by mnie nieźle ochrzaniły. W trakcie zawodów miałem różne myśli. Na początku była euforia, przyszły także chwile zwątpienia. Mimo wszystko dałem radę.

Życiowa dycha na Festiwalu Biegowym w Krynicy

W przyszłym roku Karol Trojan chce ponownie wystartować w 24-godzinnym biegu. Tym razem stawia sobie poprzeczkę jednak dużo wyżej. W ciągu doby chce przebiec ponad 240 kilometrów. Sądeczanin słynie ze swojego nietypowego podejścia do sportu. Kilka lat temu przebiegł boso wokół granicy Nowego Sącza. Ponad 50 kilometrów pokonał w kilka godzin.

Posłuchaj co o swoim 24-godzinnym biegu mówi Karol Trojan
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE