Beskidzki Festiwal Podróżników na Cyrli już w ten weekend. Sprawdź program!

2022-10-06 7:52
Beskidzki Festiwal Podróżników w Soszowie
Autor: fot. Tomasz Wolnik Beskidzki Festiwal Podróżników w Soszowie

Blisko 20 podróżników, opowie o swoich ciekawych wyprawach i pokaże zdjęcia. Już w piątek, 7 października w schronisku na Cyrli koło Rytra rusza trzydniowy Beskidzki Festiwal Podróżników. Turyści, którzy odwiedzą schronisko, będą mogli posłuchać interesujących prelekcji, ale również wziąć udział w warsztatach.

Znany podróżnicy odwiedzą schronisko na Cyrli

Gośćmi festiwalu i jednocześnie prelegentami będą znani podróżnicy, autorzy książek, blogów o tematyce podróżniczej czy videoblogów. Festiwal będzie okazją do spotkania się między innymi z Łukaszem Superganem, Leszkiem Piekło, czy Romanem Maximovem. Nie zabraknie także podróżników, pochodzących z regionu sądeckiego. Swoje prelekcje wygłoszą Kuba Zygmunt – Sądecki Włóczykij, Tomasz Wolnik – Beskidzki Bradiaga, czy Kozice Piwniczańskie – Dorota i Grzegorz Śmigowscy.

Skansen w Nowym Sączu zaprasza!

W Beskidzie Sadeckim takiej imprezy na taką skalę nie było. Nasz festiwal nie się odbywał w zamkniętym pomieszczeniu i nie będzie polegał na tym, że widzowie będą na widowni i biernie przyglądać się temu, co się dzieje. U nas każdy z uczestników będzie miał możliwość, wybrania sobie tego, co go interesuje. Poza prelekcjami podróżników będą się odbywać też różne warsztaty związane z turystyką, na przykład jak przygotować się do biwaku, jak przygotować ciepły posiłek w górach – mówi Tomasz Wolnik z fundacji „Z miłości do gór”, która organizuje festiwal.

Sonda
Czy lubisz podróże?

Pierwszą prelekcję zaplanowano w piątek o godzinie 18, w sobotę o 9 a w niedziele o 10. Będą one odbywać się co godzinę. Wieczorem na uczestników festiwalu czekają koncerty. Chętni będą mogli skorzystać ze stoisk gastronomicznych. Program festiwalu znajdziecie TUTAJ

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE