Będzie remont dachu na I LO w Nowym Sączu. Prace ruszą już w lipcu

2022-06-23 18:14
Będzie remont dachu na I LO.  Prace ruszą już w lipcu
Autor: Darek Ryś Będzie remont dachu na I LO. Prace ruszą już w lipcu

Do wakacyjnych remontów w szkołach przygotowuje się miasto Nowy Sącz. W planach są nie tylko drobne prace konserwatorskie, ale też te bardziej poważne, bo budowlane.

Tak będzie na przykład w I LO, gdzie jeszcze w lipcu ma się rozpocząć remont dachu na budynku przy ulicy Długosza. Miasto właśnie podpisało umowę z firmą, która zajmie się takimi pracami. Roboty potrwają trzy miesiące.

W planach jest wymiana całego pokrycia dachowego wraz z elementami drewnianymi, remont świetlików dachowych, uzupełnienie izolacji cieplnej stropodachu, remont kominów, uzupełnienie śniegołapów czy odtworzenie instalacji odgromowej i oświetleniowej.

To bardzo dobra informacja dla nowosądeckiej oświaty. Stan techniczny dachu był tragiczny. Mam nadzieję, że wykonawca wykona prace w terminie. Cieszę się, że budynek I LO odzyska swój blask – mówił prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Firma, z którą miasto podpisało umowę na remont dachu ma trzy miesiące. Jest szansa, że te główne prace zakończą się w sierpniu.

Typowe teksty każdego ojca. Czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 9
Dopóki mieszkasz w moim domu...

Dodatkowo w I LO w Nowym Sączu ma się też pojawić kilka nowości, które mają ułatwić życie niepełnosprawnym uczniom. Będzie to między innymi specjalny podjazd dla wózków. Do potrzeb osób niepełnosprawnych ma też być dostosowana jedna ze szkolnych łazienek.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE