Będą nowe drogi, mosty czy chodniki. Kolejne duże pieniądze trafią do naszego regionu

2021-01-12 19:20 DR
Rządowa pomoc dla regionu sądeckiego.  Ponad 5 milionów dostał powiat
Autor: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Rządowa pomoc dla regionu sądeckiego. Ponad 5 milionów dostał powiat

Do kolejnego regionu w Małopolsce trafią pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Tym razem do powiatu nowosądeckiego. Symboliczne czeki, które potwierdzają przyznanie pomocy dostali właśnie lokalni samorządowcy.

Taka symboliczna promesa trafiła między innymi do starostwa powiatowego w Nowym Sączu, które z Funduszu Inwestycji Lokalny dostanie prawie 5,5 miliona złotych. 

Dziękujemy za te pieniądze. Dzięki takiemu rządowemu wsparciu możemy zrealizować więcej inwestycji, a w budżecie Powiatu zostają nam środki na kolejne projekty-mówi starosta nowosądecki Matek Kwiatkowski.

Pieniądze będą przeznaczone na budowę Centrum Sportowego w Marcinkowicach, modernizacji drogi powiatowej Limanowa – Chełmiec, budowę 34 oświetlonych przejść dla pieszych i remont Bursy Szkolnej w Starym Sączu.

Posłuchaj starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i wicewojewody Józefa Leśniaka
Diablo 4 i Far Cry 6 [Najbardziej wyczekiwane gry 2021] | ESKA XD - Blogier #12

Oprócz samorządu powiatu nowosądeckiego, pieniądze w ramach Funduszu Inwestycji lokalny trafią też między innymi do miasta Nowego Sącza, ale też do gmin Grybów, Kamionka, Krynica, Piwniczna, Nawojowa czy Łącko.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl