Stacje narciarskie w regionie sądeckim przygotowują się do sezonu. Są takie miejsca, gdzie już można jeździć na nartach

2022-11-27 11:54
Stacje narciarskie przygotowują się do sezonu zimowego
Autor: Darek Ryś Stacje narciarskie przygotowują się do sezonu zimowego

Nie tylko na Podhalu, ale też na Sądecczyźnie rusza sezon narciarski. To dzięki zimowej pogodzie, którą mamy od kilku dni. W regionie sądeckim armatki śnieżne pracują na kilku stokach, a to oznacza, że narty i deski można już wyciągać z szaf.

W regionie sądeckim jest już jedno miejsce, gdzie można jeździć na nartach. To Tylicz, gdzie uruchomiono jedną trasę z koleją krzesełkową.

Do sezonu przygotowują się też inne stacje narciarskie w regionie sądeckim. Między innymi Jaworzyna Krynicka, która dla fanów białego szaleństwa przygotowała sporo nowości.

To nowa, sześcioosobowa kolej krzesełkowa na Jaworzynę Krynicką. Będą osłony przeciwwietrzne oraz podgrzewane siedzenia. Kolejka pojedzie z prędkością 5 metrów na sekundę. Dzięki temu kilometr trasy pokonujemy w 3 minuty - mówi Tomasz Pasieka ze stacji Jaworzyna Krynicka.

Mówi Tomasz Pasieka ze stacji Jaworzyna Krynicka

Przygotowania do zimowego sezonu pełną parą idą też w Rytrze koło Nowego Sącza. Ta stacja dla narciarzy otworzy się prawdopodobnie na święta Bożego Narodzenia.

Nasza stacja właśnie przygotowuje się do śnieżenia. Wszystko mamy sprawdzone i zapięte na ostatni guzik. Czekamy tylko na większy mróz - mówi Beata Handzel ze stacji RyterSKI

Mówi Beata Handzel ze stacji RyterSKI

QUIZ: Andrzejki w PRL-u! Kultowe wróżby i zabawy Polaków w PRL-u

Pytanie 1 z 10
Naczyniem z wodą, niezbędnym do andrzejkowych wróżb:

W regionie sądeckim przygotowania do sezonu trwają też na innych stokach narciarskich. Część z nich zapowiada, że ruszy już w najbliższych dniach.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE