Aktorzy Teatru Nowego wcielili się w dziennikarzy. Zobacz z kim przeprowadzili ciekawe wywiady

2021-01-18 8:31
teatr wywiady
Autor: fot. facebook/teatrnowysacz Aktorzy Teatru Nowego przeprowadzili wywiad między innymi z mgr Morsem

Czas pandemii i zamknięcia teatru wykorzystali na przygotowanie filmów opowiadających o mieszkańcach Nowego Sącza. Aktorzy Teatru Nowego przygotowali filmy w których wcielili się w role dziennikarzy. Rozmawiają oni z mieszkańcami Nowego Sącza o ich życiu, pasji ale też pracy.

Cykl spotkań tematycznych jest oparty o poezję Jana Pawła II. Spotkania dotykają głównie tematu pandemii, która pojawiła się w 2020 roku. Aktorzy do projektu zaprosili kilka osób, które są mocno związane z Nowym Sączem, czy to przez działalność artystyczną, czy też pracę, albo przez przyjaciół oraz rodzinę.

Gości, których zaprosiliśmy, to osoby, które opowiadają swoje historie. Jest z nami pani Natalia Moskalec, która do Nowego Sącz przybyła z Ukrainy. Gościem jednego ze spotkań jest prezes fundacji Będzie Dobrze Anna Pych. Przeprowadziliśmy także rozmowę z Jerzym Widejko ps. Jureczek, najmłodszy partyzant Armii krajowej na Wileńszczyźnie. Opowie on o przyjaźni, która towarzyszyła mu podczas życia partyzanckiego. Ostatnia osobą, którą zaprosiliśmy do projektu jest znany sądecki artysta streetartowy magister Mors, który opowie nam o swojej pracy i twórczości.

Nowy Sącz w zimowej scenerii

Materiały już powstały i można je oglądać na kanale youtubowym Teatru Nowego. Można je znaleźć TUTAJ

Filmy zostały sfinansowane z Projektu wsparcia kultury ze środków funduszu przeciwdziałania Covid-19.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE