14 dni z życia w Mariupolu po ataku Rosjan. Szokujące zdjęcia w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

2022-12-07 14:00
Członkinie organizacji Jesuit Refugee Service
Autor: Michał Rejduch Członkinie organizacji Jesuit Refugee Service na wystawie piwnicach biblioteki

Sądecka Biblioteka Publiczna oraz nowosądecki oddział międzynarodowej organizacji Jesuit Refugee Service zapraszają na wystawę zdjęć fotografa wojennego Jewgienija Małoletki. Pokazuje on, jak wyglądały pierwsze dni wojny w Mariupolu na Ukrainie po ataku Rosji. W trakcie wystawy będzie można wesprzeć Ukraińców.

Nowy Sącz. Zdjęcia z ostrzeliwanego Mariupola w bibliotece

Tę charytatywną wystawę powinien zobaczyć każdy, pełnoletni sądeczanin. Grupa Ukrainek działających w międzynarodowej organizacji Jesuit Refugee Service stworzyła wystawę zdjęć pokazujących kilka dni z życia w Mariupolu, który ostrzeliwali Rosjanie. Autorem fotografii jest ukraiński dziennikarz i fotoreporter, Jewgienij Małoletka, który był jednym z ostatnich, którzy pozostali w mieście.

Spotkanie władz Nowego Sącza z uchodźcami z Ukrainy

Dla nas jest bardzo ważne, żeby ludzie pamiętali o tym, co dzieje się w Ukrainie. Ta wystawa jest po to, żeby zwrócić uwagę, że wojna jest realna i żeby zebrać darowizny na rzecz organizacji, które wspierają Ukrainę. Jewgieni Małoletka ma duże doświadczenie. Pokazuje na tych zdjęciach, co się działo w Mariupolu podczas inwazji na Ukrainę. Widać na nich skutki wojny dla mieszkańców miasta – rannych, poszkodowanych, zdjęcia są trudne do obejrzenia, ale wojna jest potwornie realna – mówi koordynatorka projektu Natalia Hajdysz.

Sonda
W jaki sbosób pomagasz Ukrainie?

Zbiórka pieniędzy na pomoc humanitarną w trakcie wystawy

Zdjęcia przekazał organizacji na wystawę sam ich autor, Jewgienij Małoletka. To on je wybrał. Odwiedzający wystawę będą mogli w jej trakcie wspomóc organizacje, które organizują pomoc humanitarną dla Ukraińców przebywających na okupowanych terenach. W sali, gdzie wisi wystawa, pojawi się specjalna skarbonka, do której można wrzucać datki. Otwarcie wystawy odbędzie się w środę, 7 grudnia o godzinie 17. Zdjęcia będzie można oglądać do 24 grudnia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE