Gwiazdy

Sylwia Grzeszczak metamorfozy. Jak zmieniała się wokalistka, która przez lata była związana z Liberem? Pamiętasz ją w blond włosach?

Sylwia Grzeszczak, która właśnie ogłosiła rozstanie z Liberem, od ponad dekady podbija polski rynek muzyczny. W tym czasie jej wygląd mocno się zmieniał, a wokalistka eksperymentowała przede wszystkim z fryzurami. Fani pamiętają ją m.in. w grzywce, krótszych włosach czy bujnych lokach. Przypominamy metamorfozy Sylwii Grzeszczak!

Spis treści

  1. Sylwia Grzeszczak: początki kariery 
  2. Współpraca z Liberem i kariera solowa Sylwii Grzeszczak 
  3. Sylwia Grzeszczak: mąż, dzieci 
  4. Sylwia Grzeszczak i Liber potwierdzili rozstanie 
  5. Sylwia Grzeszczak: metamorfozy 

Sylwia Grzeszczak: początki kariery 

Sylwia Grzeszczak od ponad dekady należy do grona najpopularniejszych polskich piosenkarek. Śpiewa od dziecka, czego najlepszym potwierdzeniem jest jej występ w popularnym niegdyś muzycznym programie "Od Przedszkola Do Opola" (1995 rok). 6-latka wykonała w nim utwór "Byle było tak" z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. 

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia jako nastolatka zajęła pierwsze miejsce w finale konkursu "Drzwi do kariery". W 2005 roku, w wieku 16. lat, próbowała swoich sił w telewizyjnym programie Idol, w którym doszła do etapu grupowego. 

Czytaj także: Sanah rozkochała w sobie miliony Polaków. Co o niej wiemy?

Współpraca z Liberem i kariera solowa Sylwii Grzeszczak 

Kiedy Grzeszczak miała 17 lat, wzięła udział w castingu do zespołu "Ascetoholix", którego członkiem był m.in. Liber (Marcin Piotrowski). Wspólne koncerty mocno zbliżyły do siebie tę dwójkę wokalistów. 

W 2008 roku Sylwia Grzeszczak i Liber nagrali wspólny album studyjny "Ona i On", na którym znalazły się m.in. piosenki "Mijamy się" czy "Co z nami będzie". 

Po jakimś czasie przyszedł czas na solową karierę Sylwii Grzeszczak. W 2011 roku wokalistka wydała swój singiel "Małe rzeczy", który stał się hitem. Kolejne piosenki, m.in. "Sen o przyszłości", "Pożyczony" czy "Tamta dziewczyna" również śpiewała cała Polska. 

Sylwia Grzeszczak dała się poznać również m.in. jako jurorka popularnego muzycznego programu "The Voice of Poland"

Sylwia Grzeszczak: mąż, dzieci 

W 2011 roku, po wydaniu płyty z Liberem, fani domyślali się, że Sylwię Grzeszczak łączą z nim nie tylko sprawy zawodowe. Muzycy jednak pilnie strzegli swojej prywatności, nie dając przez jakiś czas potwierdzenia tym nowinom. Dopiero dwa lata później ich związek oficjalnie się potwierdził. 

W 2014 roku pojawiły się informacje o tym, że Sylwia Grzeszczak i Marcin Piotrowski wzięli ślub. Choć wokalistka je potwierdziła, nie zdradziła żadnych szczegółów dotyczących uroczystości. 

(...)  Nie ukaże się zdjęcie z ceremonii, a później wywiad, w którym oboje będziemy opowiadać o naszej miłości  - napisała na Facebooku, podkreślając, że ślub jest ich prywatnością. 

Piosenkarka w 2015 roku urodziła córkę Bognę. Wtedy też Sylwia Grzeszczak postanowiła skupić się na rodzinie i poświęcić wychowaniu pociechy. Choć piosenkarka była w tym czasie bardzo popularna, kobieta wybrała to, co dla niej najcenniejsze. Małżonkowie kupili duży dom w Poznaniu, gdzie żyli z daleka od show-biznesu. 

Kiedy artystka wróciła do koncertowania, opieką nad Bogną dzieliła się z mężem. Oboje godzili życie prywatne z zawodowym, a w razie potrzeby, zabierali córkę ze sobą na koncerty. 

Czytaj także: Wodzianki Kuby Wojewódzkiego. Pamiętasz je?

Sylwia Grzeszczak i Liber potwierdzili rozstanie 

Plotki o kryzysie w ich związku pojawiły się już jakiś czas temu. Para, która nie często opowiadała o swoim prywatnym życiu, nie potwierdziła jednak tego, co się u nich dzieje. Co więcej, Sylwia Grzeszczak wyjawiła w jednym z wywiadów, że bolą ją gdy czyta takie rzeczy o swoim małżeństwie. 

Teraz, we wrześniu 2023 roku, piosenkarka i Liber wydali wspólne oświadczenie, które jest oficjalnym potwierdzeniem zakończenia ich związku. 

Decyzję o rozstaniu podjęliśmy już jakiś czas temu. Przyjaźnimy się i szanujemy się. Nadal pomagamy sobie w pracy i wychodzimy wspólnie na scenę, tak jak to miało ostatnio miejsce podczas festiwalu w Sopocie! rzeżyliśmy razem wiele szczęśliwych lat. Jesteśmy rodzicami, mamy najwspanialszy skarb w życiu. Ukochaną i najważniejszą dla nas Bognę. To dla niej chcemy być najlepszą wersją siebie! - można przeczytać w ich wpisie na Instagramie. 

Sylwia Grzeszczak: metamorfozy 

Gwiazda, o której jest teraz głośno za sprawą jej rozstania z Liberem, wiele razy eksperymentowała ze swoim wyglądem. Przez lata jej kariery fani widzieli ją między innymi w długich, prostych włosach z grzywką, krótszej fryzurze czy burzy loków na głowie. Przez jakiś czas Sylwia Grzeszczak była także blondynką! 

34-letnia piosenkarka od lat ma doskonałą figurę, a jej sceniczne stroje potrafiły robić wrażenie! 

Zobacz na zdjęciach, jak zmieniała się Sylwia Grzeszczak 

Quiz o "The Voice of Poland". Żeby zdobyć komplet punktów, musisz być wiernym widzem!

Pytanie 1 z 12
Pytanie na rozgrzewkę. Kto wygrał pierwszą edycję Voice'a?