Smog 2018 - Warszawa, Kraków i Wrocław zanieczyszczone! Alarm smogowy w Polsce

2018-10-19 12:53
Smog
Autor: MAREK LASYK/REPORTER / East News

Smog znów zawisł nad największymi miastami w Polsce! Jak się przed nim bronić i co nam grozi? Dowiedzcie się na ESKA.pl

17 października, po raz pierwszy od wiosny 2018, w Krakowie pojawił się smog. Jest to zjawisko, które występuje na terenach dużych miast, gdy zanieczyszczenie powietrza gwałtownie wzrasta. Formuje się podczas bezwietrznej pogody i przypomina śmierdzącą, duszącą mgłe. Pojawia się w okresie grzewczym i stanowi poważny problem dla wszystkich mieszkańców. Jak z nim walczyć i skąd się bierze?

Smog 2018 - Kraków i Warszawa

W Krakowie i Warszawie ogłoszono I stopień zagrożenia zanieczyszczenia powietrza. Prezydent Krakowa apelował do mieszkańców o ograniczenie czynności, które przyczyniają się do powiększenia zagrożenia. Największym problemem jest ogrzewania przy pomocy materiałów do tego nieodpowiednich, palenie starymi meblami, śmieciami i słabej jakości węglem.  

Smog 2018 - jak się przed nim chronić? 

Zaleca się mieszkańcom miast w których ogłoszony został alarm smogowy, pozostanie w domach, unikanie długich spacerów i biegania na świeżym powietrzu. Szczególnie szkodliwy smog jest dla dzieci i nastolatków. Warto zaopatrzyć się w maseczkę na usta i nos, która przynajmniej częściowo odfiltruje szkodliwe substancje i pyłki.

Najnowsze