Show French Touch wraca do Polski! Wśród gwiazd Shanguy i Zaz [DATA, MIEJSCE]

2020-10-13 14:38 Rafał Wróblewski
Ulicami Paryża z zespołem Shanguy. Piękne miejsca w teledysku Desolee (Paris/Paname)
Autor: Shanguy - materiał prasowy Ulicami Paryża z zespołem Shanguy. Piękne miejsca w teledysku Desolee (Paris/Paname)

To długo oczekiwany moment, nie tylko dla fanów francuskiej kultury. Spragnieni koncertów, teatru i kina w czasach pandemii, czekamy z niecierpliwością na zniesienie kolejnych obostrzeń. Kiedy odbędzie się Show French Touch? Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl.

Show French Touch wraca do Polski! To już szósta edycja akcji, która zachęca Polaków do odkrywania francuskiej mody, muzyki, kuchni i francuskich produktów. - Show French Touch na stałe wpisał się już do kalendarza jesiennych wydarzeń w Warszawie. Co roku podnosimy poprzeczkę, aby zadowolić gusta najbardziej wymagających widzów - mówi Sylwia Sasal, rzecznik prasowy French Touch. - Głównym tematem tegorocznego show jest „Paris by night”, co oznacza, że zabierzemy widzów w niezwykłą podróż do Paryża, podczas której obejrzą prawdziwy spektakl muzyki, mody i tańca - dodaje Sylwia Sasal. 

Show French Touch 2020 - gwiazdy, występy

W 2020roku na deskach teatru usłyszymy grupę francuskich artystów w hołdzie legendarnej francuskiej parze - Michelowi Berger i France Gall. Przez 20 lat para tworzyła związek nie tylko na scenie, ale i w życiu prywatnym. Owocem ich współpracy jest 250 utworów, które w latach 70’ i 80’ przyniosły im olbrzymi sukces i sławę.

Na scenie zobaczymy również Zaz, a właściwie Isabelle Geffroy, jedną z najbardziej popularnych francuskich artystek, nazywaną współczesną Edith Piaf. Legendarną artystkę przypomina nie tylko podobna barwa głosu, ale i droga artystyczna: obie zaczynały od śpiewania na paryskim Montmartrze i w piano barach. Podczas Show French Touch wystąpi również niezwykle utalentowany muzyk, kompozytor i wokalista - Pascal Obispo, który w ciągu 30 lat swojej muzycznej kariery współpracował m.in Johnny Hallyday, Garou, Marc Lavoine, Zazie, Natashą St-Pier czy Florent Pagny.

Młode pokolenie francuskich artystów będzie reprezentowała grupa Shanguy, znana z takich przebojów jak La Louze, Toukassé czy King of the Jungle. Shanguy oferuje świeże spojrzenie na dotychczasową francuską scenę muzyczną. To połączenie różnych muzycznych światów od indie folku przez reggae po muzykę elektroniczną.

NRD1 z Shanguy z imprezowym setem! Rozkręcił najgorętszą imprezę wiosny 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Nie zabraknie również muzyki klasycznej, ale w zupełnie nowej odsłonie. Siostry Camille & Julie Berthollet po wydaniu trzech albumów z muzyką klasyczną postanowiły zinterpretować dzieła znanych francuskich artystów takich jak Jean-Jacques Goldman, Patrick Bruel, Serge Gainsbourg. Organizatorzy twierdzą, że zaskoczą wszystkich melomanów. Na scenie wystąpią również polscy artyści, którzy będą mierzyć się z francuskim repertuarem, a wśród nich m.in. Cleo, Alicja Szemplińska i Sound'n'Grace.

Każde Show French Touch to także fascynujący świat mody. Po pokazach Jean Paul Gaultier, Jean-Charles de Castelbajac, czas na zmiany i odejście od haute couture. W tym roku swoją kolekcję prêt-à-porter zaprezentuje Chantal Thomass. Podczas pokazu w Warszawie zobaczymy najbardziej znane projekty, jakie powstały podczas jej kariery. Emisja telewizyjna wydarzenia odbędzie się 18 października o godz. 16.00 w stacji TVN.

Najnowsze