Rozwój infrastruktury drogowej w powiecie kościańskim

2018-12-17 11:35
WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

Rozwój infrastruktury drogowej to nie tylko poprawa jakości dróg. Często nowe lub wyremontowane drogi przekładają się na wzrost poziomu życia mieszkańców i podniesienie atrakcyjności gospodarczej regionu.

Tak było w powiecie kościańskim, gdzie korzystając z dofinansowania WRPO 2014+ przebudowano drogę z Nowego Białcza do Kobylnik. - Przebudowa drogi obejmowała odcinek sześciu kilometrów długości. Dokonano poszerzenia jezdni do pięciu i pół metrów natomiast w miejscowościach Kobylniki i Stary Białcz do sześciu metrów szerokości. Położona została nowa nawierzchnia bitumiczna, wykonano pobocza, oskarpowano rowy, pobudowane zostały ciągi pieszo-rowerowe w miejscowościach Kobylniki, Nowy Białcz i Stary Białcz. Ponadto dokonano budowy kanalizacji deszczowej. W Starym Białczu również wykonano kilka miejsc parkingowych - opowiada Rafał Landzwojczak, naczelnik Wydziału Organizacyjno-Inwestycyjnego w Starostwie Powiatowym w Kościanie.

- Jeżdżę tą drogą prawie codziennie, dojeżdżam ze Starego Białcza do Kościana. Jak jest różnica po przebudowie? Olbrzymia! Były dziury i wąsko, jest szeroko i bezpiecznie. Jest ścieżka rowerowa. W Starym Białczu mamy dodatkowo wybudowany parking - dodaje użytkownik drogi.

WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

Przebudowa drogi kosztowała ponad 6 milionów 800 tys. złotych. Inwestycję zrealizowano przy wsparciu środków unijnych. Powiat Kościański pozyskał na ten cel z WRPO 2014 + ponad 3 miliony 400 tys. złotych. Unia Europejska pomaga w realizacji różnych projektów poprawiających jakość życia w naszym regionie. Sprawdźcie na stronie wrpo.wielkopolskie.pl. Do 18 stycznia przyszłego roku wnioski można składać w ramach konkursu: Inwestycje w ramach transportu miejskiego.

Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji: Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze