Koncerty i festiwale w Polsce odwołane - jak radzą sobie firmy?

2020-03-27 16:28 Materiał partnerski MK
Open'er
Autor: PAWEL SKRABA/REPORTER

Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na niemalże każdy sektor gospodarczy, w tym oczywiście na branżę rozrywkową. Wskutek wprowadzonego zakazu organizowania imprez masowych, wiele wydarzeń, takich jak koncerty czy festiwale, zostało odwołanych. Jak z tym ogólnoświatowym problemem radzą sobie wielkie firmy i agencje koncertowe? Sprawdź na ESKA.pl.

Koncerty i festiwale w Polsce - lista wydarzeń, które zostały odwołane, bądź przeniesione wstępnie na dalszy termin, stale się powiększa. W związku z pandemią koronawirusa, który rozprzestrzenia się drogą kropelkową, polski rząd podjął decyzję o zakazie organizowania imprez masowych do odwołania. Wskutek takiej, a nie innej decyzji, nie odbyło się wiele z zaplanowanych na marzec wydarzeń, między innymi zaplanowana na 14 marca gala wręczenia nagród Fryderyk, jak również towarzyszący jej Fryderyk Festival, który miał się odbyć dzień później. Ciągle zmieniająca się na świecie sytuacja epidemiologiczna wymusiła również na organizatorach Orange Warsaw Festival wstrzymanie się z dalszym ogłaszaniem artystów, którzy mieliby uświetnić odbywający się, a na zarządzających innym, równie wielkim festiwalem Open'er, wydanie specjalnego oświadczenia.

Poza imprezami, które od lat znajdują się na mapie najważniejszych wydarzeń kulturalnych w naszym kraju, przełożone zostały również koncerty zagranicznych gwiazd. Na przykład, Harry Styles, który miał pojawić się w Polsce już w maju, zagra u nas dopiero 25 lutego 2021 roku.

Oczywiście, w sytuacji, kiedy zmieniona jest pierwotna data danego koncertu, zakupiony bilet zachowuje ważność. Kupującemu przysługuje jednak również możliwość zwrotu biletu i otrzymania z powrotem pieniędzy, jakie musiał na nie wydać. Rozwiązanie to nie jest jednak zadowalające dla firm i organizacji koncertowych.

Posłuchaj podcastów, w których Robert Kasprzak z BGK wyjaśnia, co mogą zrobić przedsiębiorcy w czasie kryzysu, aby móc utrzymać płynność firmy:

Pomoc dla Przedsiębiorców – Jak utrzymać płynność firmy – gwarancje deminimis_cz.1. Partner BGK
Pomoc dla przedsiębiorców - Jak utrzymać płynność firmy – gwarancje deminimis_cz.2. Partner BGK

Koncerty w Polsce odwołane - sytuacja firm

Aktualna sytuacja branży rozrywkowej jest naprawdę niepokojąca. Bileterie, które oferowały wejściówki na odwołane bądź przeniesione koncerty i festiwale przeżywają prawdziwe oblężenie. Codziennie, tysiące osób kontaktują się z ich przedstawicielami, celem dokonania zwrotu zakupionych biletów. Agencje koncertowe apelują jednak do ludzi, by w przypadku przeniesienia interesującego ich wydarzenia, nie zwracali biletów. Zostały one bowiem narażone na spore koszta związane z organizacją imprez, które ostatecznie się nie odbędą.

Głęboko wierzymy w to, że wkrótce wszystko wróci do normy i fani będą mogli doskonale bawić się na koncertach ulubionych wykonawców.

Sprawdź podcast, w którym Piotr Natkański z BGK wyjaśnia Gwarancję Biznesmax dla przedsiębiorców:

Gwarancja Biznesmax z dotacją BGK

Aleksandra Kwiatkowska z BGK tłumaczy działanie pożyczek dla ekonomii społecznej:

Wsparcie podmiotów ekonomii społecznej. Podcast BGK.

Informacje o aktualnym wsparciu dla firm możesz sprawdzić na www.bgk.pl. Dodatkowo poniżej możesz dowiedzieć się więcej o pakiecie pomocowym dla firm dotkniętych koronawirusem:

BGK
Autor: BGK
Najnowsze