Chrząszcz Majowy

i

Autor: East News / PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Chrabąszcz majowy - jak go rozpoznać, czy jest niebezpieczny?

2019-05-10 15:43

Chrabąszcz majowy to owad z rodziny żukowatych, którego w maju i czerwcu możemy zaobserwować nie tylko na łąkach. W 2019 roku całą Polskę zaatakowała prawdziwa plaga tych szkodników. Najgorzej jest w województwie lubelskim, gdzie rozpoczęto opryski. Czy chrabąszcz jest niebezpieczny? Czemu należy je tępić? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl

Inwazja chrabąszcza majowego to nie nowość, jednak z roku na rok przybiera na sile. Owady zaobserwować można na terenie całego kraju, a ich obecność uprzykrza nam prace w ogrodzie. Owady potrafią bardzo szybko się rozmnażać, a ich obecność szczególnie uciążliwa jest dla nas w maju i czerwcu. Są również szkodnikami, które, chociaż nie zagrażają człowiekowi bezpośrednio, potrafią doprowadzić do spustoszeń wśród drzew.

Zobacz też: Dzień Matki 2019 UK, USA, POLSKA, NIEMCY - kiedy jest święto w różnych krajach? [DATY]

Quiz - jakie studia powinieneś wybrać?
Pytanie 1 z 7
Jaki był Twój ulubiony przedmiot w szkole?

Chrabąszcz majowy - czemu należy go tępić? 

Chrabąszcze majowe nie są niebezpieczne dla ludzi ale ich inwazja może skończyć się tragedią. Zagrożone są drzewa, bo pędraki pożerają korzonki, a nawet drzewa. Na terenie województw wykonywane są opryski, których trzeba unikać, bo mogą poważnie zaszkodzić zdrowiu człowieka.