Jest ono kolejnym elementem wielomilionowego unijnego projektu, którego celem jest poprawa mobilności miejskiej. Przyszłe centrum przesiadkowe ma przede wszystkim ułatwić podróżowanie różnymi środkami transportu: w jednym miejscu zatrzymywać się będą autobusy miejskie i międzymiastowe. Tuż obok jest też dworzec PKP. Nie zapomniano także o rowerzystach.
- Po pierwsze będzie taka część przeznaczona dla rowerzystów. Bliżej dworca staną wiaty rowerowe, pod którymi rowery będzie można zostawić. Najważniejszym elementem będzie jednak centrum przesiadkowe dla pasażerów autobusów, w którym znajdzie się osiem miejsc przystankowych dla ośmiu autobusów. Wiaty będą wyposażone w elementy podgrzewania aby pasażerowie nie marzli i byli chronieni przed wiatrem - mówi Jolanta Sobieszczyk, dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Piły.

i
Pasażerom z pewnością łatwiej będzie przesiadać się z autobusu miejskiego do podmiejskiego, jeżeli będzie się to odbywać w jednym miejscu – właśnie w centrum przesiadkowym przy ulicy Zygmunta Starego w Pile. Przedsięwzięcie planowane jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Inwestycja będzie gotowa w połowie przyszłego roku. Jeżeli szukacie informacji o WRPO 2014+ i aktualnych naborach, to koniecznie zajrzyjcie na stronę wrpo.wielkopolskie.pl. Wkrótce ruszy nabór wniosków na wsparcie i tworzenie infrastruktury na rzecz rozwoju gospodarczego. A w poniedziałek 8 października zapraszamy do dyskusji o przyszłości Europy w ramach dialogu obywatelskiego Silne regiony, silna Europa. Zarejestruj się na wrpo.wielkopolskie.pl i przedstaw swoja opinię o przyszłości Unii Europejskiej po 2020 roku.
Jak unijne pieniądze zmieniają północną Wielkopolskę o tym w kolejnych wydaniach audycji. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Piły i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.