Najważniejsze liczby projektu, oprócz wspomnianej kwoty, to: 3 i 204, czyli trzy lata i 204-ech jego uczestników. Celem wsparcia jest poprawa jakości życia osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych oraz wzrost umiejętności opiekunów faktycznych.
- Ten projekt ma uzupełnić dotychczasową ofertę Ośrodka Pomocy jeżeli chodzi o zajęcie się sprawami osób niesamodzielnych bądź niepełnosprawnych. Przy tej okazji przygotujemy osoby do pełnienia funkcji asystenta osoby niepełnosprawnej - mówi Wanda Kolińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile. - Chodzi nam przede wszystkim o to aby opiekunów faktycznych wesprzeć w opiece nad swoimi podopiecznymi. No jest im ciężko funkcjonować - dodaje Agnieszka Janus, która odpowiada za tworzenie projektów. - Taki asystent na pewno by się przydał żeby odciążyć jednego z rodziców w jakimś, na przykład załatwieniu sprawy - zaznacza Tomasz Misiak, ojciec syna z orzeczeniem o niepełnosprawności.

i
Projekt „AS – aktywni i samodzielni”, który realizowany będzie w ramach WRPO 2014+, jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Piły i okolic, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Aktualne informacje o WRPO 2014+ i trwających naborach, znajdziecie na stronie internetowej programu. Do końca roku trwa nabór wniosków na projekty konkursowe dotyczące usług społecznych i zdrowotnych. Szczegóły na wrpo.wielkopolskie.pl.
Jak unijne pieniądze zmieniają północną Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Piły i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.