Nowy “Znachor” to najlepszy “Znachor”. RECENZJA filmu Netfliksa

i

Autor: Bartosz Mrozowski/ Netflix Nowy “Znachor” to najlepszy “Znachor”. RECENZJA filmu Netfliksa

MUZYKA

Znachor. To one nagrały folkową muzykę do filmu Netflixa! Poznajcie SVAHY!

2023-09-28 9:49

Fani Wiedźmina pokochali gry między innymi za wspaniałą muzykę stworzoną przez zespół Percival Schuttenbach. Netflix wie co robi i tworząc nową adaptacje Znachora zaprosił do współpracy SVAHY, których folkowo-mistyczne brzmienia nadały produkcji zupełnie nowego wyrazu! W filmie usłyszymy trzy pieśni z regionu Mazowsza (akcja filmu dzieje się w okolicach Radomia), które na długo zapadają w pamięć!

Głośno zapowiadana premiera nowej wersji filmu Znachor pojawiła się na Netflix. Nowa wersja przyjęła się z ciepłym odbiorem fanów. W główną rolę wciela się Leszek Lichota, a Annę Dymną w roli Marysi zastąpiła Maria Kowalska, która jest znana widzom min. z serialu Pod powierzchnią. Co ciekawe, aktor Artur Barciś, zagrał w obu wersjach filmu Znachor, również tej uwielbianej przez polaków z roku 1982. W hoffmanowskim filmie młody wówczas aktor zagrał Wasylka, a w produkcji Netfliksa widzimy go w roli kamerdynera hrabiego Czyńskiego. Cały obraz uświetnia również muzyka. W filmie usłyszymy trzy ludowe pieśni w wykonaniu zespołu SVAHY.

Svahy to zespół muzyczny, który tworzą Patrycja Cywińska-Gacka (bęben obręczowy, śpiew), Ewa Pater (suka biłgorajska, mandolina, gitara, śpiew) i Małgorzata Żurańska-Wilkowska (lira korbowa, śpiew). Za produkcję, nagranie i miks odpowiada Kamil Pater (m.in. Maria Peszek, Jaaa!, Contemporary Noise Sextet).

Kobiety powstania jak boginie! Niesamowita wystawa w Muzeum Powstania Warszawskiego

Znachor 2023 od Netflix - muzyka w filmie

Luty 2023. Paweł Lucewicz pisze do nas wiadomość z propozycją współpracy przy filmie (nie podaje tytułu - projekt TOP SECRET!) Ogarnia nas euforia połączona z niedowierzaniem, bo znamy muzykę Pawła z innych filmów. Wiemy tylko, że mają być to pieśni z regionu Mazowsza. Zabieramy się do pracy, wybieramy pieśni w ścisłym kontakcie z Pawłem i reżyserem Michałem Gazdą. Wertujemy tysiące stron Oskara Kolberga, śpiewamy wieczorami, harmonizujemy, wysyłamy propozycje i mamy to! Trzy pieśni mazowieckie wybrzmią w soundtracku „Znachora”. Maj 2023. Jedziemy do słynnego Studia Koncertowego Polskiego Radia na nagrania, dźwięk realizuje Tadzio Mieczkowski, o którego osiągnięciach można by książkę napisać! Wszystko pięknie brzmi! - tak swoją przygodę z tworzeniem niezwykłej muzyki do produkcji Netflixa, zespół opisał w mediach społecznościowych. I rzeczywiście - mają powody do dumy!

QUIZ fana fantasy. Czy dopasujesz bohatera do filmu lub ksiażki, z której pochodzi?

Pytanie 1 z 10
Kaz Brekker to bohater książki: