Zmarł Chaim Topol, aktor zapamiętany ze Skrzypka na dachu i wykonania If I were a rich man

i

Autor: https://www.youtube.com/watch?v=8_JwUPLanoo&t=283s Zdjęcie poglądowe

Zmarł Chaim Topol, aktor zapamiętany ze "Skrzypka na dachu" i wykonania "If I were a rich man"

2023-03-09 7:41

Zmarł Chaim Topol, aktor, który wsławił się rolą Tewjego Mleczarza w ekranizacji "Skrzypka na Dachu" - powiadomiło w czwartek biuro prezydenta Izraela. Jego wykonanie piosenki ''Gdybym był bogaty" podziwiały kolejne pokolenia fanów.

Rola Tewjego w "Skrzypku na dachu" z 1971 roku przyniosła Topolowi nagrodę Złotego Globu dla najlepszego aktora musicalowego oraz nominację do Oskara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. W dwunastym filmie o przygodach Jamesa Bonda Tylko dla twoich oczu (1981) w reżyserii Johna Glena wystąpił jako Milos Columbo. The Times of Israel" przypomniało, że Topol, identyfikowany był powszechnie z rolą Tewjego i grał go również na scenach całego świata, w tym w brodwayowskiej inscenizacji w Nowym Jorku. Na scenie jako Tewje 3500 razy.

Aktor urodził się w ur. 9 września 1935 w Tel Awiwie.  Zmarł w wieku 87 lat. Jego wykonania piosenki ''Gdybym był bogaty" możecie posłuchać jeszcze raz. Wideo znajdziecie poniżej.

Szokujące sceny w zoo! Dziecko zjeżdżało po wybiegu, rodzice na wszystko patrzyli
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE